Niedługo będziemy "tatuować" tweety, ale Polacy już teraz mają swoje ulubione wzory tymczasowych tatuaży

Katarzyna Mordalska 08.12.2016
tymczasowy tatuaż
Fotografia: www.twittertats.com

Zmywalne tatuaże cieszą się coraz większą popularnością. Powstała platforma TwitterTats, na której będzie można zamówić wzór z ulubionym tweetem.

Musiał je mieć każdy szanujący się przedszkolak. To nic, że następnego dnia wyglądały jak strupy na gojącej się ranie. Na podwórku dawały +10 do prestiżu.

Mowa oczywiście o zmywalnych tatuażach, dołączanych do gum do żucia, naklejanych najczęściej po wewnętrznej stronie przedramienia lub na ramieniu. Dzisiaj postacie z bajek, smoki i samochody zostały wyparte przez autorskie wzory tymczasowych tatuaży.

Najbardziej zaskakuje pomysł tatuowania tweetów, bo kto i po co miałby przyklejać sobie, na przykład najpopularniejszy wpis na Twitterze 2016 roku? Za modą jednak nie sposób nadążyć, więc gdyby ktoś jednak miał nieodpartą potrzebę tymczasowego wytatuowania sobie swojego ulubionego ćwierknięcia, istnieje taka możliwość na stronie Twittertats.com.

tymczasowy tatuaż
Fotografia: Grafika: www.twittertats.com

Polacy "tatuują" głównie tradycyjne motywy

Światowe doniesienia wydają się ciekawe, ale okazuje się, że Polacy także mają swoje preferencje, jeśli chodzi o tymczasowe tatuaże. Niektóre drukarnie świadczą usługę wykonywania takich "dziar" na indywidualne zamówienie, a zainteresowanie jest zaskakująco duże.

Tatuaże zmywalne to 95 procent naszej produkcji – powiedział Radiu ZET Chilli przedstawiciel drukarni Mixprint. - Tatuaże cieszą się dużym zainteresowaniem i stale poszerza się krąg ich odbiorców. Przed laty w przeważającej większości były to tatuaże dla dzieci, od kilku lat obserwujemy spory wzrost zainteresowania tatuażami dla dorosłych.

Na podstawie składanych zamówień da się także wysnuć wnioski dotyczące zmieniających się trendów oraz kultowych pozycji, z niesłabnącą popularnością.

W okresie sylwestrowym sprzedajemy wzory w kolorystyce srebrnej i złotej, które niegdyś modne były w okresie wakacyjnym. Latem są to tatuaże białe, wzory indyjskie, koronki, bransoletki. Często zdarzają się zamówienia na ślub czy wieczór panieński. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się tatuaże czarne w przeróżnych wzorach, np. łapacze snów lub serduszka - tłumaczy osoba pracują w Mixprint.

Kilka dni lansu

Takie zmywalne tatuaże, o ile nie są wystawiane na intensywne działanie wody i innych niszczących czynników, utrzymują się nawet przez kilka dni. Najłatwiejszym sposobem na usunięcie malunku jest użycie oliwki dla niemowląt. Natłuszczenie skóry pomoże w pozbyciu się tatuażu, który stracił już swój idealny wygląd.

Najbardziej zaskakujące zamówienie, jakie przyszło nam zrealizować, to wizerunek ukochanej, który miał być naklejony na klatkę piersiową starszego pana – dodaje przedstawiciel drukarni Mixprint. - Drukowaliśmy także tatuaże do najnowszego filmu Małgorzaty Szumowskiej, pt. "Twarz".

Tymczasowe tatuaże, jak widać, znajdują zastosowanie nie tylko na planie filmowym, ale także mogą stanowić miłą niespodziankę dla najbliższych. Indywidualne zamówienie jest także zasadne przed podjęciem decyzji o wykonaniu prawdziwej dziary. Dzięki temu zyskuje się czas na oswojenie z motywem i ostateczne przemyślenie decyzji.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów