Nie żyje znana, polska dziennikarka i prezenterka. Gwiazda miała 93 lata!

Julita Buczek 13.01.2019
irena dziedzic nie zyje
Fotografia: East News

Była uznawana za jedną z najlepszych dziennikarek telewizyjnych.

Wczoraj wieczorem na swoim facebookowym koncie o śmierci dziennikarki poinformował ksiądz Andrzej Luter. Zmarła legenda polskiej telewizji, Irena Dziedzic.

Zobacz także: Nie żyje Gregg Rudloff. Tragiczna śmierć zdobywcy Oscara

Smutna wiadomość w mediach społecznościowych

Duchowny (Andrzej Luter) postanowił opublikować dość obszerny wpis na temat zmarłej dziennikarki.

Umarła IRENA DZIEDZIC, największa gwiazda polskiej telewizji w czasach PRL. Inteligencja, klasa, perfekcja, zawoalowana złośliwość, ironia - wszystko to fantastycznie łączyła w sobie. Była prekursorką telewizyjnych programów "show"; jej "Tele - Echo" oglądała cała Polska, i trzeba przyznać, że jakby porównać jej programy z dzisiejszymi celebryckimi rozmówkami, to widoczna jest różnica. Był to bardziej "salon" niż "show". Wiem, inne były czasy, ale Dziedzic świadomie robiła swój program dla inteligencji.Zawsze budziła kontrowersje, i tak pozostanie. Prowadziła wiele festiwali w Sopocie i Opolu. Była niełatwym człowiekiem, twardym, pewnym siebie; można o niej napisać: "miała charakter!"
Była "głodna" człowieka, rozmowy, żyła samotnie; dwa lata temu spotkałem się z nią na jej prośbę; pięć godzin fascynującego i ciekawego monologu. Bystrość, erudycja, inteligencja - to zachowała do samego końca.
Występowała czasami w filmach fabularnych, grając najczęściej samą siebie, np. w "Polowaniu na muchy" Andrzeja Wajdy, czy w jednym z odcinków "Wojny domowej" Jerzego Gruzy.

Zmarła 5 listopada 2018 roku w wieku 93.lat. Media nie podały informacji o jej śmierci.
Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 14 stycznia o godz. 13.00 w Laskach; msza w drewnianej kaplicy sióstr franciszkanek pw. Matki Bożej Anielskiej, następnie zostanie pochowana na słynnym, pięknym i kameralnym cmentarzu w Laskach. W lesie.

Kariera Ireny Dziedzic

Irena Dziedzic była polską dziennikarką oraz prowadzącą pierwszego programu typu talk-show "Tele Echo". Prowadziła również program radiowy "Punkt widzenia" oraz miała możliwość bycia gospodynią festiwalu Interwizji w Sopocie.

Jej śmierć to wielka strata.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów