Nie żyje polska aktorka Hanna Dunowska

Nie żyje Hanna Dunowska, aktorka miała 60 lat.
Fotografia: facebook.com/hanna.dunowska

Hanna Dunowska, polska aktorka i prezenterka, zmarła w wieku 60 lat. Prowadząca programu "Czar par" pokonała kilka lat temu nowotwór.

Nie żyje Hanna Dunowska, polska aktorka serialowa i teatralna. Widzowie znać ją mogą przede wszystkim z programu "Czar Par", który prowadziła wspólnie z Krzysztofem Ibiszem. Zagrała kilka epizodycznych ról w takich serialach, jak "Barwy szczęścia", "Na dobre i na złe" oraz "Pensjonat pod różą".

Nie żyje Hanna Dunowska

Aktorka zmarła w czwartek 1 sierpnia, o czym jako pierwszy poinformował serwis FilmPolski.pl. 10 lat temu artystka zmagała się z nowotworem piersi. Ostatecznie udało jej się wygrać z chorobą.

Hanna Dunowska urodziła się w Mińsku Mazowieckim. Przygodę z aktorstwem rozpoczęła w Warszawie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Już podczas studiów zagrała swoją pierwszą kinową rolę w dramacie "Czułe miejsca". Jej talent aktorski mogliśmy podziwiać także w zagranicznych produkcjach: serialu "Dwa światy", dramacie "Wszyscy moi bliscy" oraz dreszczowcu "Poza zasięgiem", w którym zagrała u boku Stevena Seagala.

Hanna Dunowska wyszła za mąż dwukrotnie. Doczekała się dwójki dzieci. W ostatnich latach życia łączyła karierę aktorską z zawodem psychoterapeutki.

Zobacz także: Nie żyje Rutger Hauer, aktor znany z filmu "Łowcy androidów"

W 2019 roku pożegnaliśmy już wielu znanych artystów. Ich śmierć to ogromna strata dla świata kultury.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów