Nie żyje polska pielęgniarka zarażona koronawirusem. Zmarła w drodze do szpitala

Paulina Ermel 22.04.2020
Koronawirus
Fotografia: Rex Features/East News (zdjęcie poglądowe)

Kobieta pracowała na oddziale zakaźnym szpitala w Kozienicach. To już drugi zakażony koronawirusem pracownik polskiej ochrony zdrowia, który zmarł.

Dotarła do nas smutna wiadomość. Nie żyje pielęgniarka, która pracowała na oddziale zakaźnym jednego ze szpitali w Kozienicach. Była ona zarażona koronawirusem. Kilkanaście dni temu zasłabła, trafiła na oddział jako pacjentka i tam przeprowadzono test na obecność patogenu.

Dopiero ostatni test dał wynik pozytywny. Kobieta miała choroby przewlekłe w postaci cukrzycy i nadciśnienia. Cierpiała też na niewydolność oddechową i dlatego została podjęta decyzja o przetransportowaniu jej do szpitala MSWiA w Warszawie. Niestety w drodze do placówki zmarła.

Nie żyje pielęgniarka zarażona koronawirusem

W rozmowie z dziennikarzem Radia Plus Radom dyrektor szpitala w Kozienicach Roman Wysocki poinformował, że kobieta zasłabła w trakcie wykonywania swoich obowiązków kilkanaście dni temu i wówczas trafiła na oddział jako pacjentka. Przeprowadzono test na obecność koronawirusa i dopiero trzecia "powtórka" dała wynik pozytywny.

Kobieta miała choroby współistniejące - cukrzycę i nadciśnienie - dlatego podjęto decyzję o przewiezieniu jej do szpitala w Warszawie. Niestety w drodze do szpitala jej stan drastycznie się pogorszył. Kiedy dotarła na oddział trzeba było ją reanimować. Próba przywrócenia akcji serca się nie powiodła. Kobieta zmarła.

Lekarze nie potrafią wyjaśnić, dlaczego tak się stało. Nie wiemy, kiedy, w którym momencie się zakaziła, jak to nastąpiło. To jest szok dla pracowników bardzo duży, wszyscy przeżywają to bardzo mocno - mówił Roman Wysocki dla Radia Plus Radom.

Pielęgniarka jest już drugim pracownikiem polskiej ochrony zdrowia, który zmarł po zakażeniu koronawirusem.

Przerażający efekt koronawirusa. Nowy Jork przez epidemię wygląda jak wymarłe miasto.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów