Nie żyje ojciec Michaela Jacksona. Miał 89 lat

Magdalena Barszczak 28.06.2018
Michael Jackson
Fotografia: ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK

Joseph "Joe" Jackson zmarł dwa dni po 9. rocznicy śmierci swojego syna, Michaela.

89-letni Joseph "Joe" Jackson zmarł w środę o 3:30 nad ranem. W zeszłym tygodniu senior rodu Jacksonów został przewieziony do szpitala w Los Angeles w terminalnym stadium raka  - podał serwis TMZ. Przy jego łóżku czuwała jego żona Katherine oraz wnuki.

Zobacz także: Tak dziś wyglądałby Michael Jackson bez operacji plastycznych. Niesamowita symulacja!

Nie żyje Joseph "Joe" Jackson. Apel wnuka w internecie

Informację o śmierci dziadka potwierdził na Twitterze Taj Jackson

Jestem zniesmaczony niektórymi komentarzami. Napisali je ludzie, którzy nawet nie znali mojego dziadka. Proszę, nie wierzcie we wszystko, czym karmi was prasa. Joe był kochany przez całą naszą rodzinę i jego śmierć bardzo boli. Pozwólcie nam przeżywać żałobę bez atmosfery podłości - napisał.

Założyciel zespołu "The Jackson 5" był uważany za wyjątkowo surowego ojca. Michael wielokrotnie mówił o przemocy psychicznej i fizycznej, jakiej doświadczał z jego strony. W 2013 roku w jednym z wywiadów Joe przyznał, że cieszy się, że był surowy, ponieważ "dobrze na tym wyszedł", a jego dzieci "są uwielbiane na całym świecie".

Jackson senior miał ich jedenaścioro. Jego trzy córki - LaToya, Rebbie i Janet - również zrobiły kariery w branży muzycznej. Największy sukces, oprócz króla popu, odniosła ta ostatnia. Mimo że zarzucano mu "zimny chów", Joseph pomagał dzieciom. Wspierał Michaela w czasie trudnego procesu o molestowanie. 

Rak trzustki nie był jedynym problemem zdrowotnym, z jakim zmagał się Joe Jackson. W ostatnich latach życia doznał udarów mózgu i przeszedł zawał serca. Cierpiał również na demencję.

Zobacz także: Jak dziś wygląda najmłodszy syn Michaela Jacksona? Blanket wyrósł na przystojnego nastolatka

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów