Nie żyje legenda polskiego sportu. Irena Szewińska miała 72 lata

Magdalena Barszczak 30.06.2018
Irena Szewińska
Fotografia: EAST NEWS

Polski internet pogrążył się w żałobie. Królową lekkoatletyki żegnają w mediach społecznościowych politycy, sportowcy i dziennikarze.

Po długiej chorobie zmarła legenda polskiego i światowego sportu Irena Szewińska. Specjalizowała się w biegach sprinterskich i skoku w dal. Trzykrotna mistrzyni olimpijska miała 72 lata.

Zobacz także: Roman Kłosowski nie żyje. Serialowy Maliniak miał 89 lat

Nie żyje Irena Szewińska

Z niewyobrażalnym żalem i smutkiem Polski Komitet Olimpijski informuje o śmierci Ireny Szewińskiej - Pierwszej Damy Polskiego Sportu, wybitnej lekkoatletki, a potem - działaczki sportowej - czytamy na stronie PKOl.

Irena Szewińska
Fotografia: Twitter.com/PKOL_pl

Irena Szewińska w latach 1964-1976 zdobyła aż siedem medali olimpijskich - trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe. Pobiła dziesięć rekordów świata: na 100, 200 i 400 metrów, oraz 4x100 metrów. Żaden z polskich sportowców nie może się pochwalić takimi osiągnięciami. Po zakończeniu kariery aktywnie działała w Polskim Związku Lekkiej Atletyki oraz polskim i światowym ruchu olimpijskim.

Od kilku lat Szewińska zmagała się z chorobą nowotworową. Wydawało się, że tę walkę ma za sobą, niestety nastąpił nawrót. Jeszcze 9 czerwca uczestniczyła w Pikniku Olimpijskim.

Wybitną lekkoatletkę żegnają w mediach społecznościowych gwiazdy sportu, politycy i dziennikarze.

Zobacz także: Anthony Bourdain nie żyje. Znany kucharz miał 61 lat

Irena Szewińska
Fotografia: EAST NEWS
Irena Szewińska
Fotografia: EAST NEWS

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów