Nie żyje kultowa gwiazda filmowa Virginia Leith. Grała w pierwszym filmie Kubricka

Virginia Leith nie żyje.
Fotografia: East News

Virginia Leith nie żyje. Amerykańska kultowa gwiazda filmowa zmarła w wieku 94 lat.

Nie żyje Virginia Leith. Aktorka, która zagrała m.in. w pierwszym filmie Stanleya Kubricka "Strach i pożądanie", zmarła 4 listopada w wieku 94 lat. Gwiazda filmowa od jakiegoś czasu chorowała. Odeszła w swoim domu w Palm Springs, w stanie Kalifornia.

Nie żyje aktorka Virginia Leith

Gwiazda pierwszy raz spotkała Stanleya Kubricka, gdy ten robił jej zdjęcia okładkowe do magazynu "Look". Niedługo potem wystąpiła w debiucie znanego reżysera. Pierwszy film Kubricka nie został pozytywnie odebrany przez krytyków, a sam twórca zniszczył oryginał oraz jego kopie po wielu nieprzychylnych recenzjach. Gdy w 1994 roku zorganizowano ponowny pokaz "Strachu i pożądania", reżyser prosił, aby prasa go zignorowała.

Po debiucie u Kubricka Virginia Leith wystąpiła m.in. w "Krwawej sobocie" i "Pocałunku przed śmiercią". Kultowy film "Mózg, który nie może umrzeć" dał jej największą rozpoznawalność. Zagrała w nim... nieśmiertelną głowę.

Prywatnie Virginia Leith związana była w 1955 roku z Jeffreyem Hunterem, a następnie w 1956 z Marlonem Brando. W 1960 roku poślubiła Donalda Harrona, co spowodowało przerwę w jej karierze aktorskiej. Wróciła do grania w serialach telewizyjnych dopiero po rozwodzie.

Zobacz także: Siostra Anny Przybylskiej pokazała jej grób po Wszystkich Świętych. "Dziękuję za pamięć"

Te osoby pożegnaliśmy w 2019 roku. Fani będą za nimi tęsknić!

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów