Nie żyje ksiądz Jan A. Był jednym z "bohaterów" filmu braci Sekielskich

Ksiądz Jan A. na fotelu podczas konfrontacji ze swoją ofiarą w kadrze z filmu "Tylko nie mów nikomu"
Fotografia: YouTube/SEKIELSKI

Nie żyje ksiądz Jan A. To właśnie on był jednym z antybohaterów filmu braci Sekielskich, pt. "Tylko nie mów nikomu".

Film "Tylko nie mów nikomu" wzbudził ogromne poruszenie wśród Polaków. Bracia Sekielscy dotarli bowiem do wielu ofiar molestowań przez duchownych w naszym kraju, które miały miejsce na przestrzeni lat. Dokument przedstawia kilka historii, jednak zdecydowanie najgłośniejszą z nich była opowieść o księdzu Janie A., który miał molestować 7-letnią Anię i kilkoro innych dzieci. To właśnie dorosła już kobieta oskarżyła Jana A. o haniebne czyny, a ksiądz przyznał się do wszystkiego. Teraz dotarła do nas informacja o jego śmierci.

Zobacz także: Tomasz Sekielski ujawnił datę premiery drugiego dokumentu o pedofilii w Kościele! Kiedy obejrzymy "Zabawę w chowanego"?

Nie żyje ksiądz Jan A. z filmu "Tylko nie mów nikomu" Sekielskich

O śmierci księdza Jana A. jako pierwsza poinformowała "Gazeta Wyborcza", powołując się na komunikat Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Jan A. zmarł 15 marca 2020 roku, dopiero teraz jednak informacja o jego śmierci wyszła na jaw. Jego pogrzeb odbył się w Domu Księży Emerytów w Kielcach. Podczas ceremonii obecny był m.in. biskup Jan Piotrowski.

Biskup brał pod uwagę także to, że każdy jest grzesznikiem, może być nawet wielkim grzesznikiem, ale jest też prawo miłosierdzia, które przeważa - poinformował rzecznik kieleckiej kurii, ks. Mirosław Cisowski.

Ksiądz Jan A. był jednym z duchownych przedstawionych przez braci Sekielskich w filmie "Tylko nie mów nikomu". W dokumencie mogliśmy dostrzec nagranie z ukrytej kamery, które zarejestrowała ofiara księdza, pani Anna, udając się do niego na wizytę i konfrontację. Wówczas mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Pan Bóg jest sprawiedliwy i tej sprawiedliwości się boję - powiedział. 

Już 16 maja o godzinie 10:00 na Youtubie pojawi się druga część filmu braci Sekielskich. "Zabawa w chowanego" ukaże nam kolejne ofiary molestowania przez duchownych i przedstawi ich historie. 

Zobacz także: Polka oskarża Harveya Weinsteina o molestowanie. Gdy go poznała, miała zaledwie 16 lat

W tym roku odeszło od nas wiele znanych osób.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów