Nie żyje Zofia Czerwińska

Paulina Ermel 13.03.2019
Zofia Czerwińska
Fotografia: Maciej Luczniewski/REPORTER

Polska aktorka zmarła w wieku 85 lat.

Dotarła do nas smutna wiadomość. Polska aktorka Zofia Czerwińska zmarła w wieku 85 lat. O jej śmierci w mediach społecznościowych poinformował Mariusz Szczygieł.

Nie żyje Zofia Czerwińska

Zofia Czerwińska zmarła 13 marca 2019 roku. O złym stanie zdrowia aktorki mówiono już od listopada zeszłego roku. Wówczas trafiła do szpitala, a media podawały informację, że w ostatnim czasie mocno podupadła na zdrowiu. Od długiego czasu cierpiała na zwyrodnienie kręgosłupa, którego ze względu na wiek gwiazdy lekarze nie mogli operować.

Informacją o śmierci gwiazdy "Misia" i "Pianisty" podzielił się Mariusz Szczygieł. Zamieścił on w sieci poruszające zdjęcie, które opatrzył podpisem: "Tym zdjęciem i torbą była zachwycona. Zrobiłem je w foyer Jej ukochanego Teatru Syrena na premierze „Czarownic z Eastwick”. Czarownica, to było Jej ulubione stworzenie zaraz po psach i kotach. Na pogrzebie ma być śpiewana „My way”.... Będzie, Zosiu. Wszystko dla Ciebie! ZOFIA CZERWIŃSKA 1933-2019".

Nie wiadomo jeszcze, jaka była przyczyna śmierci gwiazdy.

Kim była Zofia Czerwińska

Zofia Czerwińska była jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek. Zagrała w wielu kultowych produkcjach - m.in. w "Rejsie", "Och, Karol", "Pianista" czy "Poszukiwany, poszukiwana". Występowała też w licznych serialach. W 2008 roku została oznaczona Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Mimo tego, że dopiero się zaczął, już przyniósł nam wiele smutnych wiadomości. Oto znani, którzy odeszli od nas w 2019 roku.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów