Nie żyje Zbigniew Korpolewski. Partner Ireny Santor miał 84 lata

Anna Respondek 25.11.2018
Zbigniew Korpolewski i Irena Santor
Fotografia: Michal WARGIN/East News

Korpolewski i Santor tworzyli szczęśliwy związek przez ostatnie dwie dekady. 

Irena Santor to legenda polskiej piosenki, która na swoim koncie ma takie hity jak "Już nie ma dzikich plaż" czy "Powrócisz tu". Wokalistka od zawsze dbała o swoje życie prywatne i nie dzieliła się nim z mediami. Przez ostatnie dwie dekady związana była ze Zbigniewem Korpolewskim, z którym poznała się w Teatrze Syrena. Dzisiejszego dnia media obiegła smutna wiadomość. Korpolewski odszedł w wieku 84 lat. 

Nie żyje Zbigniew Korpolewski, partner Ireny Santor

Zbigniew Korpolewski i Irena Santor byli związani przez ostatnie dwie dekady. Poznali się w warszawskim Teatrze Syrena, gdzie Korpolewski był dyrektorem. Choć partner Santor z wykształcenia był prawnikiem, zawodowo zaczął zajmować się pisaniem tekstów między innymi dla Hanki Bielickiej. Korpolewski znany był ze swoich ciętych ripost. 

Prowadził między innymi program satyryczny "Loża". Z czasem zaczął zajmować się również reżyserią, aktorstwem i prezentowaniem spektakli rozrywkowych. O jego śmierci poinformowało TVP Info. Tragiczną informację przekazała córka Korpolewskiego.

Zmarł Zbigniew Korpolewski. Prowadził koncerty The Rolling Stones i The Animals. Wraz z Jerzym Połomskim, Ireną Kwiatkowską i partnerką życiową, Ireną Santor występował w Anglii, Australii, USA, Kanadzie - można przeczytać w oficjalnej informacji TVP Info. 

Zbigniew Korpolewski w grudniu przeszedł operację serca. Wraz z Ireną Santor mieszkał w Domu Aktora Weterana w Skolimowie. 

O tych ikonach kina słyszał każdy. Jak inspirowały i jak wyglądała ich kariera?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów