Nie żyje Tim Brooke-Taylor. Brytyjski aktor zmarł z powodu koronawirusa

Tim Brooke-Taylor uśmiechnięty stoi bokiem do aparatu
Fotografia: ITV/REX Features/East News

Koronawirus nadal zbiera ogromne żniwo w Europie. W wyniku Covid-19 zmarł znany brytyjski aktor i komik, Tim Brooke-Taylor. O śmierci poinformował jego agent. 

W święta świat obiegła niezwykle smutna informacja. W niedzielę, 12 kwietnia, zmarł znany brytyjski aktor i komik, Tim Brooke-Taylor. O jego śmierci poinformował jego agent. Okazuje się, że gwiazdor zmarł z powodu koronawirusa, który nadal zbiera ogromne żniwo w całej Europie.

Zobacz także: Nie żyje Honor Blackman. Była jedną z najsłynniejszych "dziewczyn Bonda"! 

Nie żyje Tim Brooke-Taylor. Brytyjski aktor miał koronawirusa

Tim Brooke-Taylor to znany w Wielkiej Brytanii aktor i komik. Szerszej publiczności dał się poznać z roli w serialu "The Goodies".

Jak podaje Onet, swoją karierę rozpoczął w 50. w Cambridge Footlights Club. To właśnie tam poznał członków słynnej grupy Monty Pythona: Johna Cleese'a i Grahama Chapmana.

Brooke-Taylor jest współautorem znanego skeczu grupy, pt. "Four Yorkshiremen". W późniejszych latach prowadził również teleturnieje, a także zaczął zajmować się pantomimą.

Został mianowany Oficerem Orderu Imperium Brytyjskiego za usługi dla lekkiej rozrywki. Zmarł 12 kwietnia w wyniku Covid-19. Miał 79 lat. 

Zobacz także: Nie żyje najstarsza Polka mieszkająca w Nowym Jorku! Była sekretarką generała Sikorskiego

W tym roku odeszło od nas wiele znanych osób. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów