Nie żyje twórca popularnej bajki. Artysta miał 57 lat

Paulina Ermel 28.11.2018
Stephen Hillenburg
Fotografia: East News

Zmarł Stephen Hillenburg. Popularny rysownik walczył z ciężką chorobą.

Dotarła do nas przykra wiadomość - zmarł Stephen Hillenburg. Rysownik, animator i przede wszystkim twórca bajki "SpongeBob Kanciastoporty" odszedł w wieku 57 lat. Wcześniej zmagał się z ciężką chorobą.

Nie żyje Stephen Hillenburg

Stephen Hillenburg zmarł po walce z ALS. Artysta miał zaledwie 57 lat. Informację o śmierci rysownika podała stacja Nickelodeon, z którą przez wiele lat był związany. To właśnie tutaj emitowano jest kultową animację pt. "SpongeBob Kanciastoporty".

Jest nam niezmiernie smutno, że musimy podzielić się tą wiadomością - zmarł Stephen Hillenburg, twórca SpongeBoba. Dzisiaj chcemy uczcić je życie i pracę

W dalszej części oświadczenia możemy doczytać, że Hillenburg przyniósł wielu pokoleniom dzieci na całym świecie radość i poczucie humoru. Miał niezwykłą wyobraźnię, był optymistą i cudownym przyjacielem. Stephen Hillenburg zaledwie rok temu przyznał, że choruje na stwardnienie zanikowe boczne - to, z którym zmagał się również Stephen Hawking. Choroba powoduje stopniowe pogarszanie się czynności ruchowych, aż w końcu prowadzi do paraliżu i zatrzymania pracy mięśni oddechowych. 

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów