Nie żyje Sondra Locke. Aktorka i była partnerka Clinta Eastwooda miała 74 lata

Magdalena Barszczak 14.12.2018
Sondra Locke, aktorka, była partnerka Clinta Eastwooda
Fotografia: East News

Gwiazda przegrała walkę z nowotworem.

W wieku 74 lat zmarła Sondra Locke, amerykańska aktorka i piosenkarka. Gwiazda nominowana do Oscara za drugoplanową rolę w filmie "Serce to samotny myśliwy" przegrała walkę z chorobą nowotworową. 

Locke przez 13 lat była partnerką Clinta Eastwooda. Zmarła 3 listopada, ale Departament zdrowia publicznego w Los Angeles dopiero teraz potwierdził przyczynę jej śmierci. 

Nie żyje Sondra Locke

Według informacji "Radar Online" aktorka zmarła w następstwie raka piersi i kości. Z nowotworem walczyła od lat 80. W 1990 roku przeszła podwójną mastektomię i chemioterapię. Pod koniec lat 90. przerwała karierę.

Sondra Locke przez 13 lat spotykała się z Clintem Eastwoodem, mimo że jej mężem był wówczas rzeźbiarz Gordon Anderson. Poznali się w latach 70. Młoda aktorka zagrała w kilku filmach gwiazdora. Były to m.in.: "Wyjęty spod prawa Josey Wales", "Wyzwanie", "Każdy sposób jest dobry", "Bronco Billy" i "Nagłe zderzenie". Romans z aktorem zakończył się skandalem i sprawą w sądzie.

Locke debiutowała w 1968 roku w filmie "Serce to samotny myśliwy". Za drugoplanową rolę dostała nominację do Oscara. Od 1986 r. zajmowała się głównie reżyserią. Zrealizowała cztery filmy: "Ratboy", "Odruch", "Death in Small Doses" i "Przysługę".

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Aktorzy potrafią zrobić bardzo wiele dla granych przez siebie postaci. Kto jest mistrzem metamorfoz?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów