Nie żyje Regina Bielska - legenda polskiej piosenki. Miała 92 lata

Anna Respondek 15.11.2018
Regina Bielska
Fotografia: Youtube/Najlepsza polska muzyka

Była porównywana do Ymy Sumac. Karierę robiła także poza granicami kraju. 

Nie żyje Regina Bielska, która w latach 50. i 60. była jedną z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Piosenkarka porównywana była do słynnej Ymy Sumac, a jej koncerty sławne były nie tylko w kraju, ale także w całej Europie. Legenda polskiej piosenki odeszła w wieku 92 lat. Jej pogrzeb odbędzie się w sobotę, 17.11.2018 roku. Pochowana zostanie na cmentarzu w Oliwie. 

Nie żyje Regina Bielska

Regina Bielska największą sławą cieszyła się w latach 50. i 60 ubiegłego wieku. Przez wiele lat Bielska związana była z pomorską sceną teatralną. Swój talent zaprezentowała między innymi w Grand Hotelu, jako odkrycie znanego muzyka Jana Cajmera. Piosenkarka koncertowała po całej Europie, swoje tournée odbyła między inny po Belgii, Francji czy Związku Radzieckim. 

W 2013 roku Regina Bielska została uhonorowana nagrodą Związku Artystów Scen Polskich dla seniorów pomorskiego teatru. Wśród jej największych hitów znalazły się: "Szeptem", "Żyje się raz", "Pięciu chłopców z Albatrosa", "Liliowy wrzos", "Czarny Orfeusz" czy "Samotny dom".  

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Choć wszyscy je znamy, mało kto wie, że słynne przeboje to covery utworów z minionych lat. Znacie oryginały?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów