Nie żyje Polak ranny podczas zamachu we Francji. Rodzina ogłosiła smutną informację!

Julita Buczek 17.12.2018
Bartosz Niedzielski nie żyje
Fotografia: Facebook Dariusz Zalega

Z Francji dotarła bardzo przykra wiadomość. Nie żyje Bartosz Niedzielski, który był jedną z osób poszkodowanych w zamachu terrorystycznym w Strasburgu.

11 grudnia w Strasburgu 36-letni Bartosz Niedzielski nie dopuścił by napastnik wszedł do klubu, gdzie trwał koncert. W wyniku szamotaniny z zamachowcem Niedzielski odniósł liczne obrażenia, w tym został postrzelony w głowę. W stanie ciężkim trafił do szpitala, gdzie lekarze określili jego stan jako krytyczny.

Siostra podała informację o śmierci Bartosza Niedzielskiego

W niedzielę rodzeństwo Bartosza Niedzielskiego przekazało do mediów bardzo smutną wiadomość o śmierci ich brata.

Odszedł Bartek, cudowny człowiek, który kochał ludzi, kochał życie... Żegnaj Braciszku.

Wielu znajomych Niedzielskiego postanowiło złożyć kondolencje rodzinie oraz wspomnieć Bartosza w mediach społecznościowych.

Bartosz, Bartek, Bart.
 Miał wystąpić w filmie o śląskich dąbrowszczakach, ale akurat, kiedy nagrywaliśmy, odbywał się festiwal komiksów w Strasburgu, którego był jednym z organizatorów.
 Udzielał się w strasburskim zespole „Wiosna”, wykonującym też pieśni i tańce z Zaolzia, toteż próbowałem załatwić mu występ na Gorolu w Jabłonkowie. To też się nie udało.
 Po festiwalu zaolziańskim, który odbywał się przed bramą Zoo, siedzieliśmy do późnej nocy. Cieszył się wówczas z nowego aparatu fotograficznego. Zrobił zdjęcie księżyca, którego pełnia rozświetlała park. Pięknie wyszło.
 Był obywatelem świata – tak piszą o Bartku jego znajomi z Francji. Pełen idei, wulkan energii, zawsze uśmiechnięty. Wspierał Palestynę, radia społecznościowe, ponoć marzył o założeniu międzynarodowej knajpki w Strasburgu.
 Rozmawialiśmy po zamachu terrorystycznym w Paryżu w 2015 r. Nie szukał winnych tam, gdzie szukają ich fanatycy, rasiści, zwolennicy łatwych odpowiedzi czy ci, którzy i tak wiedzą lepiej. Winnych widział wśród tych, którzy wywołują wojny, sprzedają broń, sieją nienawiść. Proste przesłanie: ChaqueHommeEstMonFrère / KażdyCzłowiekJestMoimBratem

Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów