Nie żyje Piotr Woźniak-Starak. Służby potwierdziły tożsamość producenta

Sandra Banach 22.08.2019
Nie żyje Piotr Woźniak-Starak
Fotografia: EastNews/PawełWiśniewski

Potwierdziły się najgorsze obawy. Odnaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka, który w niedzielę zaginął na jezioro Kisajno.

W niedzielę wieczorem media obiegła informacja o poważnym wypadku, który miał miejsce na jeziorze Kisajno. Służby ratunkowe znalazły opuszczoną motorówkę, którą pływały dwie osoby - 27-letnia mieszkanka Łodzi i 39-letni mieszkaniec Warszawy. Podczas gwałtownego manewru pasażerowie wypadli za burtę. Kobiecie udało się dopłynąć do brzegu, mężczyzna zaginął. W poniedziałek rano prokuratura potwierdziła, że zaginiony to potentat farmaceutyczny i znany producent filmowych Piotr Woźniak-Starak. Odnaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka.  

Nie żyje Piotr Woźniak-Starak

O zaginięciu 39-latka dowiedzieliśmy się z portalu Onet.pl. Wędkarze rano zawiadomili służby ratunkowe o wypadku. Zauważyli oni dryfującą łódź, która zakłócała ciszę nocną. Na miejscu wypadku pojawiła się policja, straż pożarna, a także prokuratura.

O godzinie 4.00 nad ranem otrzymaliśmy zgłoszenie, że motorówka pływa po jeziorze i może zakłócać spoczynek żeglarzy. Po przybyciu na miejsce policjanci z ratownikami Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdzili, że na pokładzie dryfującej motorówki nie ma nikogo - powiedział portalowi onet.pl mł. asp. Rafał Jackowski z warmińsko-mazurskiej policji.

Przy linii brzegowej znaleziono 27-letnią kobietę, która potwierdziła, że na łodzi towarzyszył jej Piotr Woźniak-Starak. Ona sama dopłynęła do brzegu, a po tym, jak znalazł ją patrol, poinformowała, że pływała łódką z 39-letnim mieszkańcem Warszawy.

22 sierpnia wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jarosław Zieliński opublikował tweeta o następującej treści: 

Tożsamość producenta filmowego potwierdziła Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

Kim był Piotr Woźniak-Starak?

Piotr Woźniak-Starak urodził się 10 lipca 1980 roku. Jego dzieła to między innymi: „Bogowie” oraz „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Prywatnie Piotr Woźniak-Starak to mąż znanej prezenterki telewizyjnej Agnieszki Woźniak-Starak. Piotr Woźniak-Starak był założycielem wytwórni filmowej Watchout Studio.

Zobacz także: Nie żyje modelka "Playboya". 29-latka zmarła w tajemniczych okolicznościach

Te znane osoby odeszły od nas w tym roku. Będzie nam ich brakować.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów