Nie żyje Peggy Sue. Była natchnieniem dla wielu artystów

Anna Respondek 04.10.2018
Peggy Sue
Fotografia: RASTAR/TRI-STAR / Album

Jej imię i nazwisko znał cały świat nie tylko z popularnych utworów, ale także kultowych filmów. 

Choć Peggy Sue nie była piosenkarką czy aktorką, jej imię i nazwisko znał cały świat. Legenda popkultury i rock'n'rolla odeszła w wieku 78 lat. Informację tę podał do wiadomości publicznej szpital, w którym Sue zmarła 1 października.

Peggy Sue nie żyje

O Peggy Sue w latach 50. śpiewał znany artysta Buddy Holly. Na początku jego przebój miał nosić tytuł "Cindy Lou", jednak ostatecznie został przemianowany na "Peggy Sue". Sue była żoną perkusisty Jerry'ego Allisona, który grał w kapeli Holly'ego.

Rok później powstał kolejny utwór pod tytułem "Peggy Sue Got Married" odnaleziony dopiero po śmierci wokalisty. Utwór z miejsca stał się przebojem. Początkowo wykorzystywany był w różnych reklamach. Z czasem zainteresował się nim Francis Ford Coppola, który nakręcił film pod tytułem "Peggy Sue wyszła za mąż". W głównych bohaterów wcielili się popularni aktorzy, między innymi: Nicolas Cage, Helen Hunt czy Jim Carrey.

Peggy Sue zainspirowała również polski zespół Myslovitz. Piosenka "Peggy Sue nie wyszła za mąż" pojawiła się na ich płycie "Miłość w czasach popkultury" z 1999 roku. O legendarnej "Peggy Sue" powstało również wiele książek. Część z nich to biografie, część historie opowiadające o niezwykłej dziewczynce.  

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów