Nie żyje gwiazdor "Alfa". Max Wright przegrał walkę z rakiem

Magdalena Barszczak 27.06.2019
Max Wright
Fotografia: United Archives / kpa Publicity/Imago Stock and People/East News

Miał 75 lat.

26 czerwca w swoim domu w Kalifornii zmarł aktor serialu "Alf". Max Wright od wielu lat chorował na nowotwór. Informację o śmierci gwiazdora potwierdziła jego rodzina w rozmowie z portalem TMZ.

Zobacz także: Nie żyje aktor Pua Magasiva. Miał dopiero 38 lat!

Aktor "Alfa" Max Wright nie żyje

Max Wright osierocił dwójkę dzieci. Jego żona Linda Ybarrondo zmarła w 2017 roku. Aktor od wielu lat borykał się z rakiem. W 1995 roku zdiagnozowano u niego chłoniaka.

Międzynarodową sławę Wrightowi przyniosła przede wszystkim rola Willa Tannera w popularnym serialu "Alf". Emitowana w latach 1986-1990 opowieść o kosmicie z planety Melmac cieszyła się wielką popularnością na całym świecie, również w Polsce. W rolę opiekuna przybysza z kosmosu Wright wcielał się przez cztery sezony.

Wright zadebiutował w 1974 roku na szklanym ekranie rolą w filmie "In Fashion". Jego pierwszą kinową produkcją był "Ostatni uścisk". Aktor wystąpił m.in. w takich filmach jak: "Cały ten zgiełk", "Rasowy stypendysta" czy "Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy". Polscy widzowie mogą kojarzyć go też z roli menedżera kawiarni w serialu "Przyjaciele".

W ostatnich latach życia aktor znalazł się na dnie. Media donosiły o jego alkoholizmie i uzależnieniu od narkotyków.

Zobacz także: Nie żyje dwukrotny zdobywca Oscara. Znany scenarzysta miał 92 lata!

W 2019 roku odeszło od nas wiele wielkich postaci. Zobaczcie, kogo będzie nam bardzo brakować!   

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów