Nie żyje znany muzyk. Zmarł z powodu koronawirusa

Marcelo Peralta z saksofonem na scenie
Fotografia: YouTube

Koronawirus zbiera żniwo na całym świecie. Wśród tysięcy zgonów znajdują się także zmarli artyści. Jednym z nich jest znany muzyk, który zmarł w Hiszpanii.

Koronawirus to pandemia, która ogarnęła cały świat. Głównie choroba zbiera żniwo we Włoszech, jednak obecnie już niemal wszystkie europejskie kraje potwierdziły, że na ich terenach znajdują się osoby zakażone. Również w Hiszpanii, gdzie wirus spowodował już 49 zgonów. Na Półwyspie Iberyjskim z powodu koronawirusa zmarli także znani artyści. Jednym z nich był popularny muzyk argentyńskiego pochodzenia, Marcelo Peralta. 

Zobacz także: Szczęsny i piłkarze Juventusu w kwarantannie! Jeden z nich ma koronawirusa

Nie żyje Marcelo Peralta. Muzyk miał koronawirusa

Marcelo Peralta to argentyński saksofonista, rezydujący w Hiszpanii. Jak podaje Onet, w środę wieczorem służby medyczne potwierdziły jego śmierć z powodu Covid-19.

Peralta był założycielem i liderem zespołu jazzowego Marcelo Peralta Quartet. Wchodził również w skład zespołu ZAS! Trio. Od kilku dni przebywał w jednym z hiszpańskich szpitali, w którym zmarł we wtorek. 

Jak donosi Onet, nie tylko Peralta jest człowiekiem kultury, który został dotknięty przez koronawirusa. W śpiączce jest znany chillijski 70-letni pisarz, Luis Sepulveda. Zarażony jest także portugalski piosenkarz, Tony Carreira

Nad ranem obiegła nas także informacja, że amerykański aktor, Tom Hanks, i jego żona także są zarażeni koronawirusem.

Zobacz także: Jak zrobić żel antybakteryjny w domu? Potrzebujesz tylko dwóch składników!

Od początku roku odeszło od nas wiele gwiazd.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów