Nie żyje Lee Radziwiłł, siostra Jackie Kennedy oraz żona polskiego księcia

Magdalena Barszczak 16.02.2019
Lee Radziwiłł (po prawej) z siostrą Jackie Kennedy
Fotografia: Everett Collection/EAST NEWS

Choć do końca życia nie wyszła z cienia popularnej siostry, amerykański "Vogue" często określał ją mianem najlepiej ubranej kobiety.

W wieku 85 lat w Nowym Jorku zmarła Lee Radziwiłł, działaczka i aktorka. Była młodszą siostrą Jackie Kennedy oraz żoną polskiego księcia Stanisława Albrechta Radziwiłła. Dla wielu osób stanowiła ikonę mody i stylu. Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną śmierci Amerykanki.

Lee Radziwiłł urodziła się w 3 marca 1933 roku jako Caroline Lee Bouvier. Jej starszą siostrą była Jacqueline Kennedy - żona prezydenta USA Johna Kennedy'ego. Lee trzykrotnie zmieniała stan cywilny. Jej drugim mężem (od 1959 roku) był polski książę Stanisław Albrecht Radziwiłł. Po ślubie Lee otrzymała tytuł księżniczki, a małżonkowie doczekali się dwojga dzieci. Choć po 15 latach rozwiedli się, Lee zachowała nazwisko męża aż do śmierci.

Nie żyje siostra Jackie Kennedy. Kim była Lee Radziwiłł?

W latach 60. próbowała swoich sił w aktorstwie, jednak bez większego powodzenia, choć w karierze pomagał jej sam Truman Capote. Później spełniała się jako dekoratorka wnętrz. Zawodowe powołanie Lee Radziwiłł znalazła w końcu u boku Giorgio Armaniego jako ambasadorka marki i dyrektorka ds. public relations.

Do końca życia nie wyszła z cienia swojej popularnej siostry, Jackie. Wiele osób uważało ją jednak za ikonę stylu, była także nazywana muzą amerykańskiego "Vogue'a". Zawsze elegancka, zachwycała wyrafinowanymi stylizacjami.

Zobacz także: Natalie Portman w długo wyczekiwanym filmie o Jackie Kennedy. Zwiastun robi wrażenie

Te zdjęcia przetrwały lata, a pochodzą z jednego z największych archiwów fotograficznych w Wenecji

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów