Nie żyje Larry Cohen. Twórca "Columbo" odszedł w wieku 77 lat

Nie żyje Larry Cohen. Twórca "Columbo" odszedł w wieku 77 lat
Fotografia: East News

Larry Cohen, twórca kultowych filmów klasy B, zmarł w wieku 77 lat. Przedstawiamy filmografię reżysera. Stworzył m.in. legendarnego "Columbo".

Portal Variety podał bardzo smutną wiadomość. Nie żyje Larry Cohen, kultowy reżyser filmów klasy B. Stworzył m.in. legendarnego "Columbo". Był nie tylko reżyserem, ale również scenarzystą. Odszedł 23 marca w Los Angeles, mając 77 lat. "Columbo" był jedną z jego najsłynniejszych produkcji, ale reżyser miał na swoim koncie również wiele innych filmów i seriali. Z jakich jeszcze produkcji znany był Cohen? Poniżej przedstawiamy filmografię reżysera.

Zobacz także: Nie żyje Marian Cebulski. Aktor na teatralnej scenie grał ponad 70 lat 

Larry Cohen nie żyje

Larry Cohen był znany w amerykańskim świecie filmowym. Był scenarzystą, reżyserem, a w późniejszych latach także producentem. Tworzył przede wszystkim horrory i filmy science-fiction. W jego portfolio znajduje się wiele głośnych tytułów. 

Larry Cohen wyreżyserował takie produkcje jak: "Piekło w środku Harlemu", "Zła macocha", "Ambulans" oraz 3 części "A jednak żyję". Odpowiadał również za scenariusze do następujących produkcji: "Powrót siedmiu wspaniałych", "Maniakalny glina", "Adwokat diabła", "Wujek Sam" oraz "Telefon". Ostatnim filmem, przy którym współpracował były "Skasowane wiadomości" z 2009 roku.

Najbardziej znany jest jednak ze stworzenia scenariuszy do odcinków popularnych seriali telewizyjnych. Odpowiada za następujące produkcje: "Ścigany", "Nowojorscy gliniarze" oraz legendarny serial "Columbo". 

Zobacz także: Do sieci trafiło ostatnie zdjęcie Sharon Tate zrobione kilka godzin przed jej śmiercią!  

W 2019 roku odeszło wiele znanych osób ze świata filmu, muzyki, mody i sztuki. Będzie nam ich brakować!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów