Nie żyje Kora. Artystka przegrała walkę z chorobą

Martyna Wojciechowska 28.07.2018
Kora
Fotografia: Eastnews

Miała 67 lat.

Kora, czyli Olga Jackowska, zmarła w sobotę 28 lipca nad radem. Od 5 lat zmagała się z rakiem jajnika. W końcu przegrała walkę z chorobą.

Zobacz także: Matka Antony'ego Bourdain udziela wywiadu po śmierci

Nie żyje Kora

Artystka zmarła w otoczeniu rodziny o 5.30 nad ranem. O śmierci polskiej legendy rocka poinformował jej mąż, Kamil Sipowicz. W poście na Facebooku podziękował wszystkim, którzy otoczyli ją opieką.

Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5:30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora. Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. (...) Od pięciu lat walczyła mężnie z chorobą nowotworową. Ostatni miesiąc był bardzo trudny. Na końcowej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i wiele oddanych osób. W tę długą walkę zaangażowanych było wiele najlepszych szpitali, lekarzy, pielęgniarek i opiekunów, za co im z całego serca dziękujemy. Kora dawała ludziom miłość i otoczona była miłością. Zawsze będziemy ją kochać - napisał Kamil Sipowicz na Facebooku.

Wokalistka zespołu Maanam zaczęła swoją karierę w połowie lat 70. Jej utwory, m.in. "Boskie Buenos", "Szare miraże", "Cykady na Cykladach" wielokrotnie trafiały na pierwsze miejsca list przebojów.

Kora nagrała też kilka solowych płyt. W latach 2011-2016 zasiadała w jury programu "Must Be the Music. Tylko muzyka". W ostatnim czasie z powodu wyniszczającej choroby przestała udzielać się publicznie.

Najbliższym artystki składamy najszczersze kondolencje.

Zobacz także: To nie serce zabiło George'a Michaela? Nowe fakty w sprawie śmierci gwiazdora

EN_01211520_0021
Fotografia: Eastnews

Autor: Martyna Wojciechowska

Zdjęcia Kory:

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów