Nie żyje ksiądz ze "Złotopolskich". Kazimierz Orzechowski miał 90 lat

Zuzanna Morska 04.08.2019
Kazimierz Orzechowski
Fotografia: TRICOLORS/East News

Tę smutną informację podał Związek Artystów Scen Polskich.

Nie żyje ks. Kazimierz Orzechowski. Duchowny odszedł w wieku 90 lat, a informację o jego śmierci przekazał Związek Artystów Scen Polskich za pośrednictwem Facebooka. Duchowny grywał w znanych polskich produkcjach telewizyjnych. Widzowie mogą kojarzyć go m.in. z serialu "Złotopolscy".

Nie żyje ks. Kazimierz Orzechowski

Informacja o śmierci ks. Orzechowskiego pojawiła się na facebookowym profilu Związku Artystów Scen Polskich w niedzielę rano. 

Szanowni Państwo, z wielkim smutkiem, zawiadamiamy, że dziś rano w Domu Artystów Weteranów, zmarł Ksiądz Kazimierz Orzechowski. Duchowny, aktor oraz wieloletni rezydent naszego Domu w Skolimowie - czytamy na Facebooku.

Ks. Kazimierz Orzechowski urodził się w 1929 roku. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Duchowny występował w licznych produkcjach telewizyjnych, filmowych i teatralnych. Widzowie polubili go jednak szczególnie za rolę w kultowym serialu "Złotopolscy".

Prócz tego ks. Kazimierz Orzechowski zagrał w "Antygonie", "Pannach z wilka", "Człowieku z żelaza" czy "Weselu".

W ostatnich latach ks. Orzechowski przebywał w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie. Odszedł w wieku 90 lat.

Dopiero połowa roku za nami, a już zdążyliśmy pożegnać wiele wspaniałych postaci. Zobaczcie, którzy znani odeszli od nas w 2019 roku. Będzie nam ich brakować.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów