Nie żyje piosenkarka Jenny Pagliaro. Miała zaledwie 35 lat

Magdalena Barszczak 04.04.2019
Jenny Pagliaro
Fotografia: Facebook.com/rosesandcigarettesband

Założycielka rockowej grupy Roses and Cigarettes od wielu lat zmagała się z rakiem piersi.

Nie żyje Jenny Pagliaro. Piosenkarka i założycielka rockowego zespołu Roses and Cigarettes od kilku lat chorowała na raka. Niestety, choroba okazała się silniejsza niż organizm 35-latki.

Jenny Pagliaro zmagała się z nowotworem piersi. Chorobę w 2. stadium zdiagnozowano u niej w 2015 roku. Dwie operacje i osiem chemioterapii na jakiś czas poprawiły stan zdrowia artystki, niestety rok później rak znów dał o sobie znać.

Zobacz także: Siostra wokalisty One Direction nie żyje. Miała dopiero 18 lat!

Z ciężkim sercem i wielkim smutkiem informujemy, że 26 marca 2019 roku odeszła nasza ukochana Jenny. Zmarła spokojnie w swoim domu w Santa Monica w Kalifornii, otoczona rodziną i przyjaciółmi - poinformowano na oficjalnym profilu grupy na Facebooku.

Jenny Pagliaro przegrała walkę z rakiem

Pagliaro była założycielką Roses and Cigarettes. Zespół tworzyła razem z przyjaciółką, gitarzystką Angelą Petrilli. Ona również pożegnała Jenny w mediach społecznościowych. Zamieściła na Facebooku wzruszający wpis.

Kiedy spotkałyśmy się po raz pierwszy na przesłuchaniu od razu wiedziałam, że jest wyjątkowa. (...) Jej energia, śmiech... i ten głos. Nigdy wcześniej nie słyszałam nic takiego. Była dla mnie jak Mick Jagger dla Keitha Richardsa. Jestem wdzięczna losowi, że ją poznałam – wyznała.

Zespół powstał w 2013 roku. Dwa lata później dziewczyny nagrały debiutancką płytę. Zaledwie dwa miesiące temu Pagliaro i Petrilli wydały drugi krążek "Echoes and Silence". Piosenka "Fast As I Can" poświęcona jest walce wokalistki z nowotworem.

Zobacz także: Nie żyje Leopold Kozłowski. Znany polski kompozytor zmarł mając ponad 100 lat

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów