Nie żyje współtwórca wielkiego hitu "We Are The World". Miał 66 lat

Magdalena Barszczak 31.01.2019
James Ingram w hicie "We are the world"
Fotografia: Instagram.com/playstoprewindplay

James Ingram od wielu lat chorował na raka mózgu. Jego śmierć to wielka strata dla świata muzyki soul.

Nie żyje James Ingram, wybitny wokalista soulowy, autor wielu hitów lat 80. i 90. Zasłynął przede wszystkim udziałem w legendarnym przeboju "We Are The World". Artysta zmarł w wieku 66 lat. O śmierci Ingrama poinformowała jego przyjaciółka Debbie Allen.

Nie żyje współtwórca hitu "We Are The World"

James Ingram od kilku lat borykał się z rakiem mózgu. To prawdopodobnie ta choroba przyczyniła się do śmierci wokalisty. Zmarł 29 stycznia w Los Angeles. W mediach społecznościowych pożegnała go jego przyjaciółka Debbie Allen.

Straciłam najdroższego przyjaciela i kreatywnego partnera Jamesa Ingrama. Teraz będzie śpiewał w niebiańskim chórze. Zawsze będę go cenić, kochać za jego geniusz i oddanie rodzinie. Mam szczęście, że mogłam być blisko niego. Zawsze będziemy go wspominać - napisała na Twitterze.

Ingram był nie tylko wokalistą, ale także autorem tekstów i producentem. Nagrał pięć albumów studyjnych i dwie kompilacje. Współpracował z wieloma znanymi artystami, m.in. Donną Summer, Rayem Charlesem i Dolly Parton. W 1985 roku zdobył nagrodę Grammy za utwór "Yah Mo B There" nagrany z Michaelem McDonaldem.

Największą popularność przyniosły Ingramowi takie hity jak "Just Once", "The Day I Fell In Love", a także udział w nagraniu wielkiego przeboju "We Are The World". Charytatywna piosenka wykonana przez formację USA for Africa powstała we współpracy z największymi artystami lat 80. i 90, m.in. Lionelem Richie, Steviem Wonderem, Dianą Ross, Michaelem Jacksonem, Brucem Springsteenem czy Cyndi Lauper.

Zobacz także: Nie żyje producent filmowy Andrew Vajna. Był współtwórcą m.in. "Rambo" i "Terminatora"

Odeszli w 2018 roku. Będzie nam ich brakować

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów