Nie żyje Jacek Czyż. Kultowy lektor filmów Disneya przegrał walkę z chorobą

Jacek Czyż z okularami wiszącymi na szyi pozuje do zdjęcia uśmiechnięty
Fotografia: TRICOLORS/East News

Nie żyje Jacek Czyż. Aktor i kultowy lektor filmów Disneya odszedł w wieku 67 lat. Przegrał walkę z chorobą.

Jacek Czyż był znanym aktorem, ale kojarzyliśmy przede wszystkim jego głos. To kultowy lektor z filmów Disneya. Dubbingował m.in. Tygryska z "Kubusia Puchatka" oraz Rafikiego z "Króla Lwa". Aktor od dłuższego czasu miał duże problemy ze zdrowiem i ostatecznie przegrał z okrutną chorobą. O jego śmierci poinformował jego syn, Aleksander Orsztynowicz-Czyż, we wzruszającym poście na Facebooku. Jacek Czyż odszedł w wieku 67 lat.

Zobacz także: Andrzej Strzelecki to nie tylko doktor Koziełło z "Klanu". Za te role go pokochaliśmy! 

Nie żyje Jacek Czyż. Aktor i lektor filmowy miał 67 lat

Jacek Czyż od wielu lat zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Aktor w 2017 roku przeszedł udar mózgu. Następnie zdiagnozowano u niego raka prostaty z przerzutami na kości. Miał także problemy ze wzrokiem.

Teraz niestety przegrał długą walkę z chorobami. O jego śmierci poinformował jego syn przy pomocy swojego konta na Facebooku.

Drodzy, dziś odszedł mój tata. Będzie nam go brakować najbardziej, ale wiem, że jest mu teraz spokojniej i śpiewa "ojejku jejku" w najlepszym możliwym składzie. Kocham Cię Czyżu seniorze - napisał.

Jacek Czyż był aktorem teatralnym. Wystąpił także w filmach i serialach, takich jak: "Miś", "Klan", "Samo życie" i "Wojenne dziewczyny". Przede wszystkim był jednak znany z dubbingu. 

Jacek Czyż to kultowy Rafiki z bajki "Król Lew". To brykający Tygrysek z przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Wreszcie to Argus Filch z filmu "Harry Potter". Jego głos zostanie z nami na zawsze.

Zobacz także: Oto najpopularniejsze i najnowsze filmy Disneya! TOP 50

W tym roku odeszło od nas wiele znanych osób.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów