Nie żyje Irena Laskowska. Grała w filmach "Och, Karol" i "Ostatni dzień lata"

Paulina Ermel 09.12.2019
Irena Laskowska
Fotografia: INPLUS/East News

Kultowa aktorka odeszła 6 grudnia 2019 roku. Miała 94 lata.

Nie żyje wybitna aktorka teatralna i filmowa Irena Laskowska. Gwiazda znana z wielu kultowych filmów zmarła w wieku 94 lat. Smutną informację przekazał za pośrednictwem Facebooka portal Filmpolski.pl.

Nie żyje Irena Laskowska

Irena Laskowska rozpoczęła karierę w 1945 roku. Wówczas pierwszy raz zagrała na deskach teatru. Z kolei w filmie pierwszy raz widzowie mogli oglądać ją w 1948 roku. Od tamtej pory zagrała w najważniejszych produkcjach XX wieku.

Laskowska ma na koncie udział w takich dziełach jak: "Ostatni dzień lata", "Polowanie na muchy", "Człowiek z marmuru" czy "Och, Karol". Ostatni raz na ekranie mogliśmy oglądać ją 16 lat temu w filmie "Pornografia". Gwiazda współpracowała z najlepszymi reżyserami - Tadeuszem Konwickim, Andrzejem Wajdą, Romanem Załuskim czy Janek Jakubem Kolskim.

6 grudnia zmarła w Warszawie wieku 94 lat Irena Laskowska, znakomita aktorka teatralna i filmowa. Do historii polskiego kina przeszła rolą w "Ostatnim dniu lata" Tadeusza Konwickiego - czytamy na facebookowym fanpage'u portalu Filmpolski.pl.

Oni odeszli w 2019 roku! Będzie nam bardzo brakować tych znanych osób!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów