Nie żyje Honor Blackman. Była jedną z najsłynniejszych "dziewczyn Bonda"!

Honor Blackman i Sean Connery na planie filmu o Jamesie Bondzie
Fotografia: PA/Press Association/East News

Wśród "Dziewczyn Bonda" jedną z najpopularniejszych była ona - Pussy Galore. Zagrała ją Honor Blackman. Teraz dotarła do nas informacja o śmierci aktorki.

Pierwsze filmy o Jamesie Bondzie powstały w latach 60. Wówczas w rolę Agenta 007 wcielał się Sean Connery. Oczywiście, jak na najsłynniejszego brytyjskiego agenta przystało, wokół niego pojawiało się wiele kobiet. Jedną z najsłynniejszych "Dziewczyn Bonda" była Pussy Galore, w której postać wcieliła się Honor Blackman. Teraz dotarły do nas smutne informacje, że aktorka zmarła w swoim domu w Anglii.

Zobacz także: Nie żyje gwiazda kina! Włoska aktorka miała koronawirusa

Nie żyje Honor Blackman. "Dziewczyna Bonda" zmarła w wieku 94 lat

Honor Blackman u boku Seana Connery'ego wystąpiła w filmie "Goldfinger", który na ekranach pojawił się w 1964 roku. Nie była to jednak jedyna rola aktorki, która przyniosła jej popularność.

Blackman wystąpiła także w uwielbianym przez widzów serialu szpiegowskim "Rewolwer i melonik", w którym zagrała jedną z głównych ról, Cathy Gale. To jednak rola Pussy Galore przyniosła jej największą rozpoznawalność.

Pussy Galore do dziś uważana jest za jedną z najlepszych postaci kobiecych w całej serii filmów o Jamesie Bondzie. Gdy powstał film, Blackman miała 38 lat.

Honor Blackman zmarła 6 kwietnia w swoim domu w Anglii. Informację o jej śmierci podali jej najbliżsi, którzy nie zdradzili przyczyny zgonu, jednak poinformowali, że nie była zakażona koronawirusem. Aktorka odeszła w wieku 94 lat. 

Zobacz także: Nie żyje uczestniczka programu "Nasz nowy dom"! Jej historia była pokazana w ostatnim odcinku

W tym roku odeszło od nas wiele znanych osób. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów