Nie żyje George H. W. Bush. Były prezydent USA miał 94 lata

Anna Respondek 01.12.2018
George H. W. Bush z synem
Fotografia: AFP PHOTO/US NAVY MC3 Joshua D. Sheppard/Released

O jego śmierci opinię publiczną poinformował rzecznik rodziny Bushów, Jim McGrath.

Dzisiejszej nocy media obiegła smutna wiadomość. Zmarł jeden z najbardziej znanych byłych prezydentów Stanów Zjednoczonych. George H. W. Bush podczas swojej kadencji miał duży wpływ na to, co działo się w Polsce, kiedy to w kraju powstawała "Solidarność". Polityk odszedł w wieku 94 lat. 

Nie żyje George H. W. Bush 

W nocy z piątku na sobotę na koncie rzecznika rodziny Bushów pojawiło się oficjalne oświadczenie, w którym Jim McGrath poinformował opinię publiczną o śmierci Busha. Polityk był 41. prezydentem Stanów Zjednoczonych, a rządy sprawował w latach 1989-1993. Wcześniej był wiceprezydentem w administracji prezydenta Ronalda Reagana.

Bush w ostatnich miesiącach miał poważne problemy zdrowotne. W krótkim czasie dwukrotnie trafił do szpitala. W kwietniu 2018 roku zmarła jego żona, Barbara. 

Miał 94 lata i przetrwa w 5 dzieciach i ich spuściźnie: 17 wnukach, 8 prawnukach i 2 rodzeństwa - napisał Jim McGroth.

Oficjalnie oświadczenie po śmierci ojca wydał także jego syn, również były prezydent Stanów Zjednoczonych, George W. Bush.

Był człowiekiem niezwykłego charakteru i najlepszym tatą, o jakiego mogliby prosić syn czy córka. Cała rodzina jest niezwykle wdzięczna za życie, miłość i współczucie tych, którzy modlą się za tatę - napisał. 

Nie podano jeszcze żadnych oficjalnych informacji dotyczących pogrzebu Georga H. W. Busha.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów