Nie żyje Denise Nickerson, Violet z filmu "Willy Wonka i Fabryka Czekolady"

Marianna Bereza 12.07.2019
Denise Nickerson
Fotografia: East News

Nie żyje Denise Nickerson (na zdj. 3. z lewej), aktorka znana z roli Violet w filmie "Willy Wonka i fabryka czekolady". Miała 62 lata.

Nickerson w 2018 roku przeszła poważny udar, z którego następstwami zmagała się aż do śmierci. W 2019 roku została przeniesiona do ośrodka rehabilitacyjnego, mimo to stan jej zdrowia się nie poprawił.

Nie żyje Denise Nickerson

Syn Denise Josh Nickerson oraz jego żona Jasmine utworzyli zbiórkę na stronie GoFundME, za pomocą której poprosili internautów o pomoc w opiece, a potem w opłaceniu kosztów pogrzebu aktorki. Nickerson w 2019 roku zapadła w śpiączkę, a jej bardzo zły stan spowodował, że rodzina podjęła decyzję o odłączeniu aktorki od aparatury podtrzymującej życie.

Denise Nickerson była aktorką dziecięcą lat 60 i 70. Zasłynęła rolą Violet Beauregarde w filmie "Willy Wonka i fabryka czekolady" z 1971 roku. Pojawiła się także w takich produkcjach jak: "The Electric Company", "Mroczne cienie", "Zero to Sixty" czy "The Neon Ceiling".

W wieku 21 lat Denise zakończyła karierę aktorską. Mimo to nawet kilkadziesiąt lat później wciąż pojawiała się na spotkaniach fanów i konwentach, podczas których chętnie rozdawała autografy.

Zobacz także: Nie żyje Freddie Jones, ulubiony aktor Davida Lyncha

Zobaczcie, które gwiazdy zmarły w 2019 roku. Będzie nam ich brakować

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów