Nie żyje znany polski aktor. Zagrał w kultowych produkcjach jak: "Miś" i "Czterdziestolatek"

Bohdan Krzywicki na planie filmu "Miś"
Fotografia: INPLUS/East News

Kolejny znany aktor nie żyje. Bohdan Krzywicki zagrał w wielu kultowych polskich produkcjach. Wystąpił m.in. u Barei i Hoffmana. Zobaczcie sami jego filmografię!

Wczoraj po południu media obiegła smutna informacja. Nie żyje Bohdan Krzywicki, aktor, którego doskonale możemy kojarzyć z kultowych polskich produkcji. Zagrał m.in. w takich filmach i serialach jak: "Miś" oraz "Czterdziestolatek". Informację o jego śmierci jako pierwszy podał "Super Express", ale następnie potwierdził ją Ryszard Rembiszewski, prezes Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich. Zobaczcie, w jakich jeszcze produkcjach mogliście zobaczyć zmarłego aktora.

Zobacz także: Nie żyje Ewa Żarska. Dziennikarka Polsatu miała 45 lat!

Nie żyje Bohdan Krzywicki - aktor z "Misia" i "Czterdziestolatka" 

Bohdan Krzywicki w 1958 roku zdał egzamin eksternistyczny na aktora zawodowego. Grał przede wszystkim na scenie w teatrach, ale mogliśmy go oglądać również na ekranie, gdzie grał przede wszystkim epizody.

Nie były to jednak byle jakie epizody! Krzywicki wystąpił w kultowych polskich produkcjach, a najbardziej kojarzymy go z takich tytułów jak: "Miś", "Czterdziestolatek", "Kariera Nikodema Dyzmy", "07 zgłoś się" oraz "Wodzirej". Ostatnim filmem, w jakim wziął udział, również była bardzo znana produkcja, mianowicie "1920 Bitwa Warszawska" w reżyserii Jerzego Hoffmana. 

Kariera filmowa to jednak nie wszystko! Krzywicki był również wodzirejem. Prowadził różne bale w okresie PRL-u, np. na statku "Batory". 

Bohdan Krzywicki zmarł w nocy z 22 na 23 kwietnia 2020 roku. Miał 85 lat. 

Zobacz także: Nie żyje Tim Brooke-Taylor. Brytyjski aktor zmarł z powodu koronawirusa

W tym roku odeszło od nas wiele znanych osób.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów