Nie żyje Bohdan Butenko. Był związany z "Przekrojem" i Kabaretem Starszych Panów

Bohdan Butenko uśmiechnięty w redakcji
Fotografia: Wojciech Olszanka/East News

Zmarł Bohdan Butenko. Rysownik był przez wiele lat związany z kwartalnikiem "Przekrój", który poinformował o jego śmierci. Był też twórcą scenografii filmowych i teatralnych.

Kolejna smutna informacja obiegła media. Nie żyje Bohdan Butenko, jeden z najpopularniejszych polskich rysowników i ilustratorów. Przez lata związany był z kwartalnikiem "Przekrój", który poinformował o jego śmierci. Ilustrował jednak nie tylko czasopisma. Bohdan Butenko przez wiele lat był również związany z jednym z najpopularniejszych polskich kabaretów, Kabaretem Starszych Panów, w którym odpowiadał za scenografię

Zobacz także: Słynny mural z twarzą Kory zniszczony! W sieci pojawiły się szokujące zdjęcia

Nie żyje Bohdan Butenko

Bohdan Butenko pochodził z Bydgoszczy. To właśnie tam ukończył Akademię Sztuk Plastycznych, a potem współpracował z takimi czasopismami jak: "Miś", "Świerszczyk", "Płomyczek" oraz "Płomyk".

Najpopularniejszym tytułem, z którym od lat współpracował rysownik, jest "Przekrój". To właśnie ta redakcja poinformowała o jego śmierci jako pierwsza.

14 października zmarł nasz drogi współpracownik i przyjaciel, Bohdan Butenko. Będzie nam go brakować. Jednym z najmocniejszych wspomnień na zawsze pozostanie jego twórczość - możemy przeczytać na profilu "Przekroju" na Facebooku.

Bohdan Butenko wymyślił także scenografię dla Kabaretu Starszych Panów. W tej dziedzinie sprawdzał się również w świecie kina i teatru.

Ilustrator otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: IBA, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Krzyż Oficerski Odrodzenia Polski.

Bohdan Butenko zmarł 14 października 2019 roku w wieku 88 lat.

Zobacz także: Kamil Sipowicz chce w wyjątkowy sposób uczcić pamięć Kory. Marzy o muzeum wokalistki

W tym roku odeszło od nas wiele gwiazd.

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów