Nie żyje Bogusław Stanisławski. Jerzy Owsiak żegna byłego prezesa Amnesty International Polska

Nie żyje Bogusław Stanisławski
Fotografia: Facebook.com/Kręcioła TV

Bogusław Stanisławski nie żyje. Były prezes Amnesty International Polska oraz orędownik działań WOŚP zmarł w wieku 89 lat.

Nie żyje Bogusław Stanisławski. Z wykształcenia anglista, przez całe swoje życie starał się dbać o dobro innych ludzi. Był zaangażowany w działalność opozycji demokratycznej w ramach "Solidarności", współtworzył Amnesty International Polska, a ostatecznie został prezesem tegoż oddziału.

Nie żyje Bogusław Stanisławski, były prezes AI Polska

Związany z wieloma fundacjami, wspierał także działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To właśnie Jurek Owsiak poinformował o śmierci bliskiego przyjaciela.

Przed momentem dotarła do mnie smutna wiadomość. Dziś przed południem odszedł od nas Bogusław Stanisławski – współzałożyciel Amnesty International w Polsce, społecznik, wielki orędownik działań WOŚP, który jeszcze tak niedawno poruszył nas swoim jakże ważnym, wzruszającym wystąpieniem na Festiwalu Pol’and’Rock.

Składam najszczersze kondolencje najbliższym Pana Bogusława. Na zawsze zostanie On w mojej pamięci.

Żegnaj, Przyjacielu!

W 2011 roku Bogusław Stanisławski otrzymał odznaczenie Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski z rąk ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego. W 2019 roku 89-latek był obecny na festiwalu Pol'and'Rock, którego organizacją zajmuje się szef fundacji WOŚP. To właśnie tam przekazał wstrząsającą informację o glejaku mózgu.

Przede mną krótka przyszłość. No i co było robić? Siedzieć i rozważać? Nie! Wziąłem to na klatę. Pomyślałem sobie, że jest to moja ostatnia szansa na spotkanie się z młodzieżą, z którą się często widzę, bo jesteście moją nadzieją. To jest ostatnia szansa, żeby coś powiedzieć o moim długim życiu, które wydaje mi się, że nie zostało zmarnowane. Szczęśliwie mi się tak udało, że nigdy nie byłem w tym kokonie obojętności, że usiłowałem posunąć świat chociaż o milimetr do przodu - przekazał we wzruszających słowach.

Przekazujemy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego.

Zobacz także: Nie żyje Robert Frank, twórca kultowych fotografii. Obnażył wizerunek idealnej Ameryki

Te znane osoby pożegnaliśmy w 2019 roku. Będzie nam ich bardzo brakować.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów