Znana animatorka Disneya zmarła przez koronawirusa! "Król Lew" i "Pocahontas" to jej dzieła

Znana animatorka Disneya zmarła przez koronawirusa! "Król Lew" i "Pocahontas" to jej dzieła
Fotografia: East News

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie. Z powodu pandemii odeszło od nas już wiele osób ze świata kultury. Teraz zmarła znana animatorka Disneya.

Koronawirus nie wybiera i zbiera żniwo na całym świecie. Przez pandemię zmarło już wiele znanych i zasłużonych osób, również ze świata kultury. Teraz dotarła do nas kolejna smutna informacja. Okazuje się, że zmarła znana animatorka, która od wielu lat współpracowała z wytwórnią filmów animowanych Disneya. To spod jej ręki wyszły takie kultowe bajki jak: "Król Lew", "Pocahontas" oraz "Tarzan".

Zobacz także: Nie żyje ceniony fotograf, Anthony Causi. 48-latek zmarł wskutek koronawirusa

Nie żyje Ann Sullivan. "Król Lew" i "Pocahontas" to jej dzieła

Ann Sullivan to ceniona animatorka. Nic więc dziwnego, że Disney od lat podtrzymywał współpracę z nią.

Spod rąk artystki wyszły takie produkcje jak: "Król Lew", "Pocahontas" oraz "Tarzan". Sullivan współpracę z Walt Disney Company rozpoczęła w latach 50. Od 1973 roku pracowała natomiast w Filmnation Hanna Barbera. Po kilku latach postanowiła jednak wrócić do Disneya i pracowała tam aż do emerytury.

Ann Sullivan zmarła przez koronawirusa. 91-latka przebywała w domu spokojnej starości Motion Picture and Television Fund. Jest trzecią podopieczną, która przegrała z Covid-19. O jej śmierci poinformował "The Hollywood Reporter".

Zobacz także: Oto najpopularniejsze i najnowsze filmy Disneya! TOP 50

W tym roku odeszło od nas wiele znanych osób. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów