Nie żyje Ann Crumb. Aktorka grała w "Nędznikach" i "Annie Kareninie"

Nie żyje Ann Crumb
Fotografia: AP/Associated Press/East News

Nie żyje amerykańska aktorka i piosenkarka Ann Crumb. Największą popularność przyniosła jej rola w musicalu "Aspects of Love" Andrew Lloyda Webbera.

Ann Crumb, amerykańska piosenkarka, aktorka teatralna i musicalowa zmarła w wieku 69 lat. Gwiazda wystąpiła w światowej sławy musicalu Andrew Lloyda Webbera "Aspects of Love", wystawianym zarówno w Nowym Jorku, jak i w Londynie. Ogromną popularność przyniosła jej również tytułowa rola w musicalowej adaptacji powieści Lwa Tołstoja "Anna Karenina".

Nie żyje Ann Crumb

Aktorka musicalowa zmarła 31 października 2019 w domu swoich rodziców w Media w stanie Pensylwania. Bliscy przekazali, że przyczyną śmierci był rak jajnika, który został zdiagnozowany u artystki w 2015 roku.

Zadebiutowała na scenie w wieku 37 lat, dołączając do oryginalnej obsady "Nędzników" z 1987 roku. Tytułowa rola w "Annie Kareninie" była najlepiej nagrodzoną w całej jej karierze. Mimo ostrych i niekoniecznie pochlebnych słów krytyków została nominowana do nagrody Tony za najlepszą rolę pierwszoplanową w musicalu.

Prywatnie Ann Crumb mocno angażowała się w sprawę humanitarnego traktowania zwierząt. Promowała adopcję psów i kotów oraz sprzeciwiała się eutanazji zwierząt w przepełnionych schroniskach.

Zobacz także: Ostatnie zdjęcie Freddiego Mercury'ego. Zrobił je jego partner

Te znane osoby pożegnaliśmy po raz ostatni w 2019 roku. Fani będą za nimi tęsknić.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów