Nie żyje Andrzej Strzelecki. Kultowy aktor miał 68 lat

Paulina Ermel 17.07.2020
Andrzej Strzelecki
Fotografia: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Polsat News podaje, że informację o śmierci aktora potwierdziła jego córka.

Dotarła do nas smutna wiadomość. Nie żyje Andrzej Strzelecki. Kultowy aktor miał 68 lat. W czerwcu tego roku jego córka ujawniła, że tata choruje na ciężką postać raka płuc i oskrzeli.

Polsat News podaje, że także ona potwierdziła informację o jego śmierci.

Nie żyje Andrzej Strzelecki

Andrzej Strzelecki w ostatnich latach zmagał się z nieoperacyjną postacią raka płuc i oskrzeli. O chorobie ojca poinformowała jego córka, która zorganizowała także zbiórkę pieniędzy na jego leczenie. W zbiórkę zaangażowało się wiele polskich gwiazd, wielu przyjaciół Strzeleckiego, ale też studenci warszawskiej Akademii Teatralnej.

Niestety aktor zmarł w wieku 68 lat. Znany był m.in. z ról w takich produkcjach jak "W pustyni i w puszczy", "Rozmowy nocą" czy "1920 Bitwa Warszawska". Był także satyrykiem, reżyserem, wykładowcą i rektorem Akademii Teatralnej. Uwielbiał grać w golfa i to tej dyscyplinie sportowej poświęcił swoją pierwszą książkę pt. "Człowiek w jednej rękawiczce".

Andrzej Strzelecki został w 2002 r. odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, a w 2011 r. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Rodzina, przyjaciele i fani aktora nie mogą pogodzić się z jego śmiercią.

Oni odeszli od nas w 2020 roku. Będzie nam ich bardzo brakowało.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów