Nie żyje Andrzej Gmitruk. Tragiczna śmierć słynnego trenera boksu

Sylwia Kropiewnicka 20.11.2018
Andrzej Gmitruk na ringu bokserskim
Fotografia: East News

Andrzej Gmitruk nie żyje. Jeden z najlepszych trenerów w polskim boksie zginął w nocy z poniedziałku na wtorek w pożarze swojego domu. To niewątpliwie wielka strata.

Polski świat bokserski bez wątpienia stracił jednego z najlepszych trenerów. Andrzej Gmitruk trenował takich znanych bokserów, jak Tomasz Adamek i Andrzej Gołota. Wiadomo tylko, że 67-latek zginął w tragicznych okolicznościach. Nad ranem w nocy z poniedziałku na wtorek straż pożarna dostała zgłoszenie o pożarze w jednym z jednorodzinnych domów w Hipolitowie. Właśnie w tym pożarze zginął Gmitruk. Dokładne okoliczności tragicznej śmierci trenera nie są jeszcze znane. Nie wiadomo, co spowodowało pożar.

Artur Szpilka, który do tej pory współpracował z Gmitrukiem, potwierdził szokujące doniesienia. W domu przebywały także żona i córka trenera. Obie przeżyły.

Informację o śmierci trenera potwierdził także na swoim koncie w mediach społecznościowych Karol Mielcarek:

Dziś w nocy zginął Andrzej Gmitruk, najsłynniejszy trener boksu w Polsce. Wychował między innymi Tomasza Adamka i Andrzeja Gołotę. Bardzo smutna wiadomość. Kondolencje dla rodziny

Doświadczony trener był niezmiernie ceniony w bokserskim środowisku. Często był także zapraszany w roli eksperta lub komentatora przy okazji gal bokserskich. To wielka strata dla świata boksu.

Zobacz także: Nie żyje Regina Bielska - legenda polskiej piosenki. Miała 92 lata

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów