Nie ograniczaj się, a zaczną cię podziwiać. Ekspresja modowa Prince'a

Paulina Szestowicka 22.04.2016
Prince
Fotografia: ONS

Ewolucja stylu w najlepszym wydaniu. Na zawsze pozostanie największą inspiracją. 

Prince od początku swojej kariery pokazywał, że jest nie tylko utalentowanym muzykiem, ale też osobą, która doskonale wie na czym polega kształtowaniu wizerunku. Udowodnił, że nie warto się ograniczać i że to tylko od nas zależy, czy ludzie będą na nas podziwiać. 

Nie będzie przesadą, jeżeli powiemy, że stylizacje artysty były kostiumami. Na pewno jednak nie można myśleć, że służyły one do tego, żeby się bawić się w chowanego z fanami w celu ukrycia swojego prawdziwego ja. Wszystkie jego modowe eksperymenty służyły zatarciu granic płci, obaleniu stereotypów i udowodnieniu, że jeżeli uważamy, że czegoś nie możemy, to dzieje się nie tak, bo naprawdę nie mamy wyboru, ale tylko dlatego, ponieważ sami budujemy mur ograniczeń. 

Śledząc modową ewolucję Prince'a należałoby zacząć od damskich majtek z wysokim stanem, przez koszule z postawionymi kołnierzykami, metaliczne garnitury, jaskrawożółte kombinezony, białe golfy… Długo tak można wyliczać. W pewnym momencie jednak każdy stwierdzi, że typowanie najważniejszych momentów stylu muzyka byłoby błędem. Ekspresja modowa towarzyszyła mu przez całe życie i żadna stylizacja nie była mniej lub bardziej ważna od drugiej. 

Jak on to zrobił, że wszystko, czego dokonał przez prawie 40 lat, na zawsze pozostanie inspiracją dla przyszłych pokoleń? Nigdy nie był kojarzony z nudą. Zawsze był stylowy, odważny i przede wszystkim, był sobą. 

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów