Nie jedna, a dwie petycje. Podjęto decyzję w sprawie koncertu Natalii Przybysz w Nadarzynie

Paulina Szestowicka 04.11.2016
Natalia Przybysz
Fotografia: ONS

Dyrektor instytucji, Kamila Michalska, zabrała głos i dokładnie wyjaśniła, dlaczego postanowiła tak, a nie inaczej.

Natalia Przybysz zagra koncert w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury. Dyrektor instytucji, Kamila Michalska, na Facebooku zamieściła oświadczenie, w którym wyjaśniła, że mimo nacisków, wokalistka zagości na scenie, ponieważ jej dorobek muzyczny jest doceniany przez środowisko artystyczne, branżę fonograficzną i dziennikarzy muzycznych.

Dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury podkreśliła, że celem instytucji jest zaspokajanie różnorodnych oczekiwań kulturalnych mieszkańców gminy. Wybierając artystów, kieruje się ona tym, co zaprezentują na scenie, a nie jakie doświadczenia życiowe mają za sobą, jaki wyznają światopogląd, a także jakich wywiadów udzielili prasie. Najważniejsze dla Kamili Michalskiej są walory artystyczne wydarzenia, które powinny wzbogacić mieszkańców Nadarzyna. 

Kierowany przeze mnie Nadarzyńskie Ośrodek Kultury był, jest i będzie instytucją pluralistyczną, wolną od nacisków. Zasadność koncertu Natalii Przybysz zaplanowanego na dzień 19 listopada 2016 r. zostanie zweryfikowana wyłącznie przez publiczność kulującą bilety - napisała dyrektor w oświadczeniu, które zostało opublikowane na Facebooku Nadarzyńskiego Ośrodku Kultury.

Pod postem pojawiło się sporo komentarzy, w których pochwalono decyzję Kamili Michalskiej. Zauważono, że każdy, kto ma ochotę pójść na koncert - będzie miał taką możliwość, a jeżeli nie - nikt go do tego nie zmusi. Okazało się też, że część mieszkańców zbierało podpisy pod inną petycją o nieuleganie naciskom grupy, która chciała odwołania występu Natalii Przybysz.

Decyzja podjęta o zaproszeniu wokalistki do Nadarzyna pozostanie bez zmian, ponieważ jej osobiste przekonania i życie prywatne powinny być oddzielane od życia zawodowego. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że piosenkarka tłumacząc na łamach "Wysokich obcasów" tekst piosenki "Przez sen" sama sprawiła, że wiele osób zacznie postrzegać jej twórczość przez pryzmat wywiadu na temat aborcji.

Oświadczenie dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury w sprawie koncertu Natalii Przybysz
Fotografia: www.facebook.com/Nadarzyński-Ośrodek-Kultury-104103373263103

Oświadczenie dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury w sprawie koncertu Natalii Przybysz

Natalia Przybysz
Fotografia: ONS

Natalia Przybysz

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów