"Idę z tobą i TVP do sądu". Ostra reakcja Wojewódzkiego na oskrażenia o pedofilię w filmie pt. "Nic się nie stało"

Zuzanna Morska 21.05.2020
Kuba Wojewódzki
Fotografia: Piotr Molecki/East News

Dziennikarz odniósł się do zarzutów, jakie pojawiły się pod jego adresem w filmie Sylwestra Latkowskiego o pedofilii w środowisku celebrytów. Sprawę zamiesza zgłosić do sądu.

20 maja w TVP1 wyemitowany został film pt. "Nic się nie stało" w reżyserii Sylwestra Latkowskiego. Produkcja porusza temat pedofilii w środowisku osób, które swojego czasu bywały w modnym sopockim klubie Zatoka Sztuki. To właśnie tutaj miało dochodzić do przestępstw na tle pedofilii, a o całym procederze miały rzekomo wiedzieć znane polskie gwiazdy.

Reżyser wymienił w swoim dokumencie m.in. takie nazwiska jak Borys Szyc czy Kuba Wojewódzki. Ten drugi odniósł się do oskarżeń i zapowiedział, że sprawę zamierza przekierować do sądu.

"Nic się nie stało": Wojewódzki odpowiada na oskarżenia o pedofilię w filmie

Premiera filmu Latkowskiego pt. "Nic się nie stało", który traktuje o pedofilii wśród polskich celebrytów, wywołała niemałe poruszenie w środowisku. Po emisji filmu na TVP1 odbyła się także debata, w której reżyser wezwał m.in. Borysa Szyca do tego, aby ujawnił, co działo się w Zatoce Sztuki i czego on sam się dopuszczał. O to samo został poproszony m.in. Majdan czy Wojewódzki.

Na odzew panów nie trzeba było długo czekać. Do zarzutów odniósł się już Kuba Wojewódzki. Zapowiedział pozew wobec Latkowskiego i TVP.

Drogi Sylwestrze. Od lat obserwuję twoje mroczne zafascynowanie moją osobą. Już w 2003 roku w swoim filmie Nakręceni czyli szoł biznes po Polsku, próbowałeś udowodnić, że zarówno ja, jak i program "Idol" to ściema, układ i nieczysta gra. Potem było już tylko gorzej. Boję się, że znowu wpadłeś w złe towarzystwo sponsorujące twe posępne fantazje, które już nie raz zaprowadziły cię do problemów z prawem, konieczności ucieczki z kraju, aż w końcu do więzienia - zaczął Kuba w obszernym poście zamieszczonym na Facebooku.

Dziennikarz odniósł się też do tego, że do całej sprawy włączono także ówczesną partnerkę Wojewódzkiego - Renatę Kaczoruk.

W sposób haniebny i kłamliwy starałeś się wmieszać zarówno mnie, jak i bliską mi osobę w brutalną aferę kryminalną Zatoki Sztuki. Próba przekonania świata, że bywając tam stawałem się uczestnikiem tamtejszych patologii tudzież ich cichym wspólnikiem to absurd i zwykłe przestępstwo. Przez lata bywałem też w budynkach TVP1, co nie czyni ze mnie waszego wspólnika, kłamcy, lokaja władzy czy aferzysty - napisał.

Dalej Wojewódzki nie przebiera w słowach. Ostro wypowiedział się na temat pedofilii, ale też zaznaczył, że nie będzie przechodził obojętnie wobec takich zarzutów formułowanych pod adresem jego i bliskich mu osób.

Dramat wielu dzieci molestowanych przez Krystiana W. bywalca i współtwórcy tego miejsca, a także samobójczą śmierć jednego z nich zamieniłeś na oręż politycznej i światopoglądowej nienawiści. To przeraża. Karykaturalne jest twoje głębokie przekonanie, że chronisz świat przed patologią pedofili. Z taką etyką, uczciwością, cwaniactwem i brakiem jakichkolwiek zasad, jakie reprezentujesz, to świat należy chronić przed tobą. Naraziłeś na publiczny lincz zarówno mnie, jak i tych, których kocham. W imię bezlitosnej propagandy i odwetu. Dla mnie jesteś płatnym medialnym zabójcą - czytamy w dalszej części wpisu.

Na sam koniec zapowiedział, że nie zamierza tego tak zostawić i przekaże sprawę odpowiednim organom.

Twój mecenas Jacek Kurski nie ukrywał, że wasz film ma być odpowiedzią na kino Braci Sekielskich. Zaiste prawi z was chrześcijanie. Jeśli tak ratujecie Polski Kościół, to jestem ciekaw, jak ratować będziecie siebie. Bo ja nie powiem – Nic się nie stało. Idę z tobą i TVP do sądu. Postaram się wyrwać z 2 miliardów złotych dotacji dla tak zwanej telewizji publicznej tyle, ile się da. Dla tych, którzy potrafią wykorzystać te pieniądze w imię miłości i pomocy innym.

Myślicie, że rozpoczyna się właśnie prawdziwa medialna wojna?

Ten projekt robi furorę na całym świecie. Wszystko dlatego, że na zdjęciach pozują gwiazdy ze swoimi młodszymi wcieleniami!  

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów