Rodzina królewska musi przestrzegać wielu surowych zasad. Niania dzieci Kate i Williama też musi się dostosować

Katarzyna Leszczyńska 12.07.2018
Księżna Kate, książę William, księżniczka Charlotte, książę George, księżna Meghan, książę Harry i pozostali członkowie rodziny królewskiej
Fotografia: East News

W rodzinie królewskiej obowiązują surowe zasady, do których każdy na dworze musi się dostosowywać. Jeżeli niania dzieci Kate i Williama złamie tę zasadę, czekają ją surowe konsekwencje. 

Nie od dziś wiemy doskonale jak surowa potrafi być etykieta obowiązująca na dworze królewskim w Wielkiej Brytanii. Każdego dnia media czyhają na potknięcia członków rodziny królewskiej, przede wszystkim księżnej Kate i świeżo upieczonej księżnej Meghan. Okazuje się jednak, że nie tylko one muszą dostosować się do surowych zasad.

Zobacz także: Wygląd jest dla niego ważniejszy niż protokół. To Harry wybiera stylizacje Meghan!

Jedną z osób, które obowiązują surowe zasady jest niania dzieci Kate i Williama. Książę i księżna Cambridge potrzebują jej pomocy przy wychowywaniu George'a, Charlotte i Louisa, ponieważ każdego dnia, oprócz bycia rodzicami, muszą też sprawować funkcje reprezentacyjne. Nianią małych książąt jest Maria Borrallo i ma nie lada zadanie do wykonania.

Maria Borrallo – kim jest i jakie obowiązują ją zasady?

Maria Teresa Turrion Borrallo od lat opiekuje się dziećmi w rodzinie królewskiej. Zajmowała się zarówno księciem Georgem, jak i księżniczką Charlotte. Żeby jednak móc zostać nianią dzieci z rodziny królewskiej musiała ukończyć prestiżową edukację. Skończyła hiszpańską elitarną szkołę Norland College w Batch.

Zobacz także: Kate na chrzcie Louisa wyglądała pięknie, ale po raz kolejny założyła kremową kreację. Dlaczego?

Maria Borrallo jako niania musi przestrzegać wielu istotnych zasad. Najważniejszą z nich jest jednak to, że pod żadnym pozorem nie wolno jej naruszyć cielesności dzieci. Właśnie dlatego Kate i William zdecydowali się na nianię po prestiżowej szkole. Tam kobiety uczone są, że bicie i klapsy nie są metodą wychowawczą i nie wolno ich stosować. Gdyby Borrallo zdecydowała się uderzyć dziecko straciłaby uprawnienia nadanie przez Norland College i przede wszystkim – straciłaby pracę na dworze. A to jej się nie opłaca. Kobieta zarabia około 40 tysięcy funtów rocznie (przyp. red.: 200 tys. zł).

Najlepsze filmy i seriale o tematyce królewskiej:

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów