Netflix Polska - ceny i oferta. Jakie filmy i seriale warto obejrzeć na platformie?

Redakcja 20.09.2016
Netflix w Polsce
Fotografia: Shutterstock.com

Netflix jest coraz popularniejszy w Polsce. Poniżej wszystko, co powinniście wiedzieć na temat najpopularniejszej platformy streamingowej na świecie.

Netflix to największa na świecie sieć telewizji internetowej, która zrzesza ponad 80 milionów użytkowników w 190 krajach. Do niedawna mogliśmy zazdrościć innym narodom dostępu do największej platformy streamingowej na świecie. Od dłuższego już czasu jednak fani seriali w Polsce również mogą w pełni korzystać z polskiej wersji Netflix. A ta jest coraz popularniejsza.

Zobacz także: Najlepsze seriale dla kobiet od Netflixa. O kobietach i dla kobiet

Na samym początku Netflixa w Polsce oferta była dość uboga. Jednak największym problemem był fakt, że polskie napisy nie były dostępne, a użytkownicy, którzy nie mówią po angielsku, mieli problem z poruszaniem się po nieprzetłumaczonej stronie. 20 września 2016 roku, podczas wizyty w Polsce, szef Netflixa Reed Hastings oficjalnie ogłosił, że Polacy są pełnoprawnymi użytkownikami serwisu. Oznacza to, że strona i aplikacje na Androida są przetłumaczone na język polski. 

Netflix Polska - oferta i seriale

Pierwszą polską produkcją na Netflixie, która pojawiła się na stronie, jest sześcioodcinkowe "Netflix Branded Original Stand Up Special", czyli jak nazwa wskazuje, stand up z udziałem Michała Rutkowskiego, Olki Szczęśniak, Tomasza Jachimka i Karola Modzelewskiego. W bazie polskiego Netflixa znajdują się najpopularniejsze seriale, takie jak "Breaking Bad", "Narcos""Stranger Things", "House of Cards", "Hannibal", "Orange is the New Black", a nawet starsze hity jak "Plotkara" czy "Dexter". Co ciekawe, w ofercie platformy znajdziemy też dobre horrory.

Zobacz także: Lubicie "The Crown"? Polubicie i te seriale. 10 najlepszych seriali kostiumowych ostatnich lat

Netflix - cena

Podstawowa wersja serwisu, po upłynięciu bezpłatnego okresu próbnego, kosztuje 34 złote za miesiąc. Za tę cenę niedostępna jest jednak jakość HD i Ultra HD, a z konta może korzystać tylko jedna osoba.

Wersja Standard (43 złote) pozbawiona jest jakości Ultra HD, a z konta może korzystać dwoje użytkowników jednocześnie. Za 52 złote dostępne jest najwyższa jakość, a filmy i seriale jednocześnie mogą oglądać 4 osoby, co oznacza, że opłaca się zebrać grupę znajomych do współdzielenia konta - wtedy każdy użytkownik płaci tylko 13 złotych.

Netflix filmy

W bazie filmów znajdziemy też uznane klasyki, na przykład "Ojca Chrzestnego" i "Szczęki". Ale nie tylko. Niezwykle interesujące jest to, że filmowo Netflix cały czas się rozwija. Świadczyć o tym może fakt, że dzieła wyprodukowane przez największą platformę streamingową w 2018 roku po raz pierwszy otrzymały nominacje do Oscara. Były to takie produkcje jak pełnometrażowy "Mudbound". Co ciekawe, coraz więcej wielkich gwiazd chce grać w filmach produkowanych przez Netflixa. Mogliśmy już podziwiać Brada Pitta w filmie "Machina wojenna", pojawiła się też "Anahilicja" z Natalie Portman, a od niedawna na platformie możemy podziwiać Jareda Leto w filmie "The Outsider". Netflix nie pozostaje obojętny na potrzeby fanów kina.

Zobacz także: Najstraszniejsze horrory według Netflixa. Użytkownicy nie dali rady obejrzeć ich do końca

Pierwsza polska produkcja Netflixa

We wrześniu 2017 roku, ku uciesze wszystkich Polaków, pojawiła się informacja, że Netflix zamierza wyprodukować pierwszą oryginalną produkcję w języku polskim. Jak do tej pory nie pojawiło się zbyt wiele informacji na ten temat, niedawno jednak otrzymaliśmy pierwsze przecieki co do obsady. Wiadomo, że za reżyserię mają odpowiadać Agnieszka Holland i Kasia Adamik. W obsadzie według doniesień mediów mają wystąpić m.in.: Maciej Musiał, Robert Więckiewicz, Andrzej Chyra oraz Zofia Wichłacz. Serial ma kontynuować tematykę zimnej wojny i przedstawiać alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie opadła. Nie możemy się doczekać!

Zobaczcie w poniższej galerii, jakie seriale były najlepsze w 2017 roku:

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów