Nazywali ją czarnuchem, węglem i córką nocy. Inność zamieniła w atut i podbija świat mody

Redakcja 25.10.2016
Khoudia Diop
Fotografia: www.instagram.com/melaniin.goddess/

Przez wiele lat była atakowana i szykanowana z powodu swojego wyglądu. Dziś, dzięki swojej nietypowej urodzie wyróżnia się spośród innych modelek.

Piękno niejedno ma imię. Na szczęście żyjemy w czasach, w których to co inne, niespotykane, oryginalne, wzbudza największe zainteresowanie i nierzadko, podoba się najbardziej. Również w świecie mody dokonała się rewolucja, dzięki której nie mamy już jednego tylko kanonu piękna. Coraz częściej zachwyca to, co nietypowe. Kwestią czasu było więc, kiedy po 19-letnią dziś modelkęKhoudii Diop, upomni się wielki świat mody. 

Urodziła się w Senegalu, a w wieku 15 lat przeprowadziła się do Francji. W dzieciństwie, z powodu wyjątkowo ciemnej karnacji, nazywana była "czarnuchem", "węglem" i "córką nocy". Obok przytyków i negatywnych komentarzy ciężko było jej przejść obojętnie. Przez wiele lat była poniżana i wyśmiewana, ale i z tym sobie poradziła. Przykrości, które spotkały ją w dzieciństwie sprawiły, że dziś jest silniejszą kobietą, świadomą siebie i swoich możliwości.

Gdy dorastałam, musiałam się zmierzyć z ludzką niechęcią. Gdy już dorosłam, nauczyłam się kochać siebie każdego dnia jeszcze bardziej i nie zwracać uwagi na negatywne komentarze, co bardzo mi pomogło - mówi modelka w rozmowie z Dailymail.co.uk. 

Na Instagramie Khoudia Diop występuje pod pseudonimem Melanin Goddess (Bogini Pigmentu) i na tę chwilę obserwowana jest przez ponad 250 tysięcy internautów. Młoda modelka, jak przekonuje, ma jeden cel - chce, aby każda kobieta, bez względu na to jak wygląda, czuła się wyjątkowo. Żeby swoją inność przekuwała w atut, bo przecież aby być pięknym, nie trzeba wyglądać tak, jak większość ludzi na świecie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów