Naukowcy wiedzą, jak wygląda idealne ciało kobiety. Wynik badań odbiega od stereotypu

Mateusz Patyk 15.02.2017
Kelly Brook idealne ciało
Fotografia: East News

Nikt nie jest perfekcyjny, ale wydaje się, że ona jest najbliżej ideału. To zostało naukowo potwierdzone.

W dzisiejszych czasach większość osób, zafascynowanych popkulturą, dąży do osiągnięcia figury bohaterów najnowszych wydań lifestyle'owych magazynów.

Jednak wszyscy zdają sobie sprawę, że spore grono osób nawet po miesiącach najcięższych treningów i trzymania diety, nie wbije się w najmniejszy rozmiar. Na szczęście jest też oczywiste to, że nie wszyscy muszą podążać ślepo za kreowanym ideałem piękna. I co ciekawe, nawet nie powinny. 

Portal CuracaoChronicle.com przedstawił wyniki badań teksańskiego uniwersytetu. Naukowcy z tej uczelni określili proporcje, jakimi powinna charakteryzować się sylwetka "kobiety idealnej". Na dowód swojej teorii wytypowali angielską modelkę i aktorkę Kelly Brook. Ta 37-latka ma jedynie 168 centymetrów wzrostu, a jej wymiary to 99 na 63 na 91 centymetrów. 

Ta kobieta jest całkowicie naturalna i naukowo doskonała - uzasadniają eksperci z Uniwersytetu w Teksasie na stronie CuracaoChronicle.com.

Kelly Brook
Fotografia: East News

Kelly Brook

Wymiary idealnej kobiecej sylwetki

Zdaniem badaczy na atrakcyjność Kelly Brook składa się kilka czynników, ale główną przyczyną postrzegania jej osoby jako obiektu westchnień mężczyzn jest płodność.

Według ekspertów to najważniejsza cecha przyszłej partnerki. Kobieta musi spełniać kryteria dobrej matki - szerokie biodra pomogą w przyjściu na świat potomka, a pełne piersi po urodzeniu dziecka wypełnią się obficie mlekiem. Biologia zaprogramowała płeć brzydką na dobór partnerki według takich kryteriów. Poza tym, obrana za naukowy przykład na kobiecy wzór aktorka jest po prostu... piękna! Jej uroda świadczy o młodzieńczej witalności, a do tego wiele mówi o jej zdrowiu.

Nim naukowcy ostatecznie aokreślili perfekcyjne rozmiary kobiecego ciała, przestudiowali różne typy sylwetek, brali pod uwagę wiek, proporcje twarzy, kształt nosa i ust oraz długość, gęstość i kolor włosów.

Kelly Brook
Fotografia: East News

Kłamstwo w pięknych szatach

Strona Fullact.com również przyjrzała się tematowi idealnej figury u kobiet.

Na dowód panujących w show-biznesie wyśrubowanych (i fałszywych) standardów piękna przytoczyła argumenty podane przez Jennifer Lee, pracującej wcześniej z takimi projektantami mody jak Karl Lagerfeld, szefa Chanel. Według niej kobiety na wybiegach nie mają reklamować płodności, a sprzedawać ubrania. Modelki są zatrudniane na podstawie ich zdolności do podkreślenia linii i struktury ubrań, które noszą.

Można więc ze świecą szukać takich przykładów, jak Kelly Brook. Jednak statystyki przyznają rację paniom o nieco większych rozmiarach.Nauka potwierdza, że mężczyźni i tak woleliby kobietę o pełnych kształtach w przeciwieństwie do anorektycznie chudych przedstawicielek najsłynniejszych domów mody.

Kelly Brook
Fotografia: East News

Kelly Brook

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów