Naukowcy udowodnili, że wino ma wpływ na ludzką inteligencję. Jaki? Można się zdziwić

Katarzyna Leszczyńska 13.12.2017
Picie wina ma wpływ na inteligencję
Fotografia: pixabay.com

Niezwykłe doniesienia.

Nie od dziś wiadomo, że wino jest jednym z najzdrowszych alkoholi. Przynosi wiele korzyści, m.in. przyspiesza metabolizm, chroni serce, a nawet poprawia jakość skóry. Najnowsze badania przeprowadzone na Uniwersytecie Yale wykazały natomiast, że wino ma również doskonały wpływ na sferę intelektualną człowieka.

Do tej pory mówiło się o tym, że mózg można ćwiczyć m.in. poprzez rozwiązywanie różnych zagadek. Teraz okazuje się to o wiele prostsze i przyjemniejsze. Zdaniem Gordona Stepherda, neurologa z Yale, picie wina pobudza o wiele więcej szarych komórek. Wszystko dlatego, że ta czynność odwołuje się do wielu bodźców, co sprawia, że mózg pracuje na większych obrotach. Pijąc wino dostarczamy wrażeń naszym kubkom smakowym, receptorom węchu i mięśniom twarzy.

Lampka wina korzystnie wpływa na inteligencję

Ile wina pić, żeby pobudzić intelekt?

Oczywiście nie można przesadzać z żadnym alkoholem. Zbyt duża ilość wina może wywołać zupełnie odwrotny skutek, ponieważ napoje wysokoprocentowe zabijają szare komórki. Okazuje się jednak, że najlepszym wyjściem z sytuacji jest picie jednej lampki wina. Najlepiej, jeżeli sięgniemy po to w wersji czerwonej. Wówczas podziękuje nam nie tylko mózg, ale również figura i serce.

Jak się okazuje zatem, picie wina w rozsądnych ilościach może oprócz przyjemności smakowych, dawać również wiele korzyści naszemu zdrowiu. Warto więc od czasu do czasu sobie na nie pozwolić, a wybierając alkohol na przyjęcie, postawić na ten wytrawny trunek.

 

Wino w nadmiarze może szkodzić
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów