Naukowcy udowodnili zaskakujący wpływ kawy na kobiece piersi. Tak, to nie jest żart

Redakcja 17.10.2016
Kobieta z kawą
Fotografia: Pixabay

Wydawać by się mogło, że takie badania mógł przeprowadzić tylko ktoś z dużym poczuciem humoru. A jednak ich wyniki zostały opublikowane w prestiżowym magazynie.

Dziewięć na dziesięć osób rozpoczyna dzień od filiżanki kawy. I nie ma się czemu dziwić, ponieważ kawa bez wątpienia ma dobry wpływ na nasze samopoczucie - pobudza, pomaga się skoncentrować i z energią zacząć nowy dzień. Oczywiście picie tego napoju w nadmiarze może też negatywnie wpływać na nasze zdrowie, a w przypadku kobiet także na ich wygląd.

Do takich wniosków doszli szwedzcy naukowcy, których wyniki badań opublikowano w czasopiśmie "British Journal of Cancer". Ich zdaniem, wypicie trzech filiżanek kawy i więcej może sprawić, że rozmiar biustu może ulec zmniejszeniu średnio o 17 procent w stosunku do kobiet, które wypijają mniej niż trzy filiżanki kawy dziennie. Dzieje się tak, ponieważ zbyt duże ilości kofeiny mogą wpływać na poziom niektórych hormonów w organizmie kobiety. W badaniu wzięło udział prawie 300 kobiet, a u połowy z nich zauważono mutacje genu, który wystąpił w związku z wyższym spożyciem kawy i zmniejszonym rozmiarem biustu. 

Picie kawy może mieć znaczący wpływ na to, jak duże są nasze piersi. Jednak, kobiety pijące kawę nie muszą się martwić, że w ciągu jednej nocy ich piersi staną się mniejsze. Z biegiem czasu mogą się zmniejszać, ale przecież nie znikną całkowicie - powiedziała Helena Jernstrom z Lund University w Szwecji.

Nie należy jednak od razu wpadać w panikę i całkowicie rezygnować z picia kawy, ma ona przecież wiele korzystnych dla naszego zdrowia właściwości. Badania co prawda są ciekawe, ale chyba każdy może stwierdzić, że w swoim towarzystwie ma osobę, która im przeczy. Z drugiej strony, wyjątek potwierdza regułę… Ale przecież kawa jest tak dobra i smaczna...

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów