Naukowcy szukają mężczyzn, którzy na dwa miesiące położą się do łóżka. Dostaną za to ponad 67 tysięcy złotych

Redakcja 05.04.2017
Mężczyzna w łóżku
Fotografia: East News

To wymarzona praca dla wszystkich, którzy kochają leniuchować. 

Francuscy naukowcy poszukują chętnych, którzy za ponad 67 tysięcy złotych zgodzą się leżeć w łóżku przez dwa miesiące. 

Badacze z Institute for Space Medicine and Physiology zatrudnią mężczyzn, których głównym zadaniem będzie leżenie w łóżku. W ten sposób naukowcy chcą zbadać skutki mikrograwitacji i stan wirtualnej nieważkości. 

Celem badania jest odtworzenie nieważkości Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). W ciągu dwóch pierwszych tygodni naukowcy przeprowadzą serię testów i pomiarów. Po tym nastąpi 60-dniowy okres, w którym wybrani ochotnicy muszą pozostać w łóżkach, a ich głowa musi być lekko pochylona do dołu (...) - powiedział doktor Arnaud Beck, który koordynuje eksperyment, a jego wypowiedź przytacza Theguardian.com. 

Naukowiec przestrzega, że praca jest trudniejsza niż mogłoby się wydawać. Ochotnicy będą musieli jeść, myć się i wykonywać wszystkie inne niezbędne czynności nie wstając z łóżka. Główną zasadą jest zachowanie jednego ramienia w kontakcie z łóżkiem lub jego ramą. 

Ostatnie dwa tygodnie badania to etap regeneracji i dalszych obserwacji. Dzięki nim naukowcy dowiedzą się, jakie są konsekwencje nie dotykania stopami ziemi przez tak długi czas. 

Praca dla wybranych

Aby otrzymać wymarzoną pracę wszystkich leniuchów, trzeba spełnić kilka warunków. Jak podaje Theguardian.com, mężczyzna, który chciałby ją otrzymać musi być młody, zdrowy, wysportowany i pozbawiony nałogów, a konkretnie nie może palić papierosów. Alergicy również są niemile widziani. Kolejne kryterium dotyczy wieku. Brani pod uwagę będą mężczyźni w wieku od 20 do 45 lat. 

Z nadesłanych zgłoszeń wyłonionych zostanie 24 ochotników, którzy po przeprowadzeniu testów, położą się do łóżka na 60 dni. Gdy już naukowcy dowiedzą, jaka jest szkodliwość skutków długiej nieważkości na ludzie ciało, postarają się jej zaradzić. 

Podejrzewają, że jak w przypadku astronautów, mężczyźni mogą mieć problemy z ustaniem na nogach, co może być spowodowane utratą mięśni w dolnej części ciała. Choć eksperyment wydaje się ryzykowny, zapewne znajdą się chętni, którzy dla tak imponującej kwoty, zdecydują się zaryzykować.  

 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów