Naukowcy obliczyli, ile trzeba schudnąć, aby wyszczuplić twarz. Odpowiedź może cię zaskoczyć

Martyna Wojciechowska 07.03.2018
Jak wyszczuplić twarz
Fotografia: Fotolia

Poznaj wyniki badań.

Smukła twarz świadczy o naszej atrakcyjności, dlatego tak wiele z nas w każdy możliwy sposób stara się ją wyszczuplić. W tym celu coraz chętniej decydujemy się na make-up modelujący rysy twarzy. Jednak zamiast używać kosmetyków do konturowania, lepiej zgubić dodatkowe kilogramy. Nie tylko ze względu na kwestie estetyczne, ale i zdrowotne. Kształt twarzy uzależniony jest bowiem od BMI i kondycji twojego organizmu.

Jak się okazuje, osoby charakteryzujące się pulchnymi twarzami mają słabszą odporność. Ponadto są bardziej narażone na choroby układu krwionośnego i oddechowego. Jeśli ty też narzekasz na kształt swojej twarzy, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Kanadyjscy naukowcy sprawdzili, ile trzeba schudnąć, aby osiągnąć idealne proporcje.

Zobacz także: Czy można schudnąć bez rygorystycznej diety? Dzięki tej metodzie przekonasz się, że tak

Badania naukowe

Aby dowiedzieć się, ile kilogramów należy zgubić, naukowcy przeprowadzili eksperyment z udziałem ochotników. Grupa badanych osób miała za zadanie obejrzeć zmodyfikowane w programie graficznym fotografie twarzy kobiet i mężczyzn w wieku od 20 do 40 lat. Następnie wszyscy ocenili ich atrakcyjność.

Na podstawie danych badacze wywnioskowali, że najlepiej ocenione zostały twarze, w przypadku których różnica wskaźnika BMI wynosiła średnio 2,38 dla kobiet i 2,59 dla mężczyzn. Przeliczając to na kilogramy, stwierdzono, że osoby o średnim wzroście powinny schudnąć około 6-8 kg. To nie wszystko. Grupa badawcza obliczyła, że kobiety muszą schudnąć nieco mniej niż mężczyźni, aby uzyskać idealny efekt. Co wy na to?

Zobacz także: Jak schudnąć bez diety i ćwiczeń? 4 złote rady specjalisty. Niektóre co najmniej dziwne

Autor: Martyna Wiśniewska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów