Natalia Przybysz odczuwa kolejne skutki piosenki i wywiadu o aborcji. Ludzie protestują i nazywają ją "aborterką"

Redakcja 02.11.2016
Natalia Przybysz
Fotografia: East News

Artystka boleśnie przekonała się na własnej skórze, czym tak naprawdę jest hejt internetowy. Teraz pada ofiarą małej społeczności lokalnej. 

Natalia Przybysz chciała wesprzeć czarny protest, więc napisała piosenkę "Przez sen" o tym, że dokonała aborcji. Aby wyjaśnić jej znaczenie, udzieliła wywiadu "Wysokim Obcasom". Wyznała w nim, że usunęła ciążę w klinice na Słowacji, a także opowiedziała o powodach podjęcia takiej decyzji. Czytelnicy podzielili się na dwie grupy: wspierających i piętnujących. Ci drudzy krytykowali ją, ponieważ uznali, że usunęła ciążę z czysto egoistycznych pobudek.

Prawdopodobnie ci sami ludzie protestują teraz w związku z koncertem Natalii Przybysz, który ma się odbyć 19 listopada 2016 roku w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury. Petycję o odwołanie wydarzenia podpisało już ponad 340 osób i wiele wskazuje na to, że lista jeszcze się wydłuży, ponieważ informacja o powstaniu takiej inicjatywy została opisana na łamach gazet i w serwisach internetowych.

Zobacz: Natalia Przybysz zaśpiewała o swojej aborcji. "Wszystko trwało pięć minut. Pięć minut – i masz z powrotem swoje życie."

Apel czy żądanie

Natalia Przybysz jest aborterką, ostatnio promującą swoją płytę wykorzystując do tego historię zamordowania przez nią jej trzeciego dziecka – czytamy w petycji, którą powinno podpisać 500 osób, aby wpłynęła do wójta gminy Janusza Grzyba. Autor wpisu w serwisie Citizengo.org Paweł Prejss żąda, aby wójt nie wynajmował pomieszczenia Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury i odwołał koncert właśnie w związku z kontrowersyjnym wywiadem.

W tych pomieszczeniach, w których ma przebywać dzieciobójczyni, zazwyczaj bawią się i uczą nasze dzieci. Takie działanie to wstyd i hańba dla Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury i dla gminy Nadarzyn! – wyjaśnia oburzony mieszkaniec podwarszawskiej miejscowości.

Petycja CitizenGo
Fotografia: citizengo.org

Wielka ulga

Wszystko trwało pięć minut. Pięć minut. I nagle przychodzi taki wielki oddech. Największy wydech świata. Czuję wielką ulgę. Nagle cieszysz się wszystkim w swoim życiu, tym, co masz. Robisz postanowienia, jakby był Nowy Rok – że teraz zrobisz to i tamto. To najbardziej uskrzydlające przebudzenie. Pięć minut – i masz z powrotem swoje życie – mówiła artystka w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów".

Na początku skandalu, jaki wywołał wywiad dla magazynu, Natalię Przybysz wspierało nie tylko wiele internautek, ale oczywiście również siostra Paulina Przybysz. Na swoim prywatnym profilu na Facebooku napisała, że jej zdaniem wyznanie Natu to wyraz misji przeciw hipokryzji. Do tych słów przyłączyła się także dziennikarka Paulina Młynarska. Publicznego wsparcia artystce udzieliły też artyści, między innymi Maria Peszek i Gabriela Kulka, publikując wpisy na Facebooku oznaczone hashtagiem #zNatalią. Jednak z biegiem czasu, coraz więcej osób poddawało pod wątpliwość sens tak kontrowersyjnych wyznań. W felietonie dla portalu O2.pl Karolina Korwin-Piotrowska napisała, że Przybysz zachowała się nierozsądnie.

Trzeba przewidzieć, a tutaj to było naprawdę łatwe, jak będzie zinterpretowany przez wszystkich przeciwników czarnego protestu. Bo ten wywiad w obecnej formie dał oręż wrogom czarnego protestu, dał jakby na zamówienie. Jest dla konserwatystów jak prezent na Boże Narodzenie – czytamy na O2.pl

Kiedy w mediach pojawiła się informacja o proteście mieszkańców Nadarzyna, dziennikarka stanęła jednak po stronie piosenkarki. Otwarcie napisała, że nie jest fanką aborcyjnych wyznań Natalii Przybysz, ale jej zdaniem to wszystko jest przegięciem. Oczywiście, przecież nikt nie zmusza nikogo do chodzenia na koncerty artystki, jeżeli zniechęciły go piosenka "Przez sen" i wywiad dla "Wysokich Obcasów".

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów