Natalia Kukulska skomentowała pomyłkę Kingi Rusin na temat katastrofy. Czy uraziły ją słowa dziennikarki?

Hanna Skowron 14.05.2019
Natalia Kukulska
Fotografia: VIPHOTO/East News

Prezenterka zaliczyła wpadkę w "Dzień Dobry TVN". Po kilkunastu godzinach do jej słów postanowiła się odnieść sama wokalistka.

Niedawno minęła 39. rocznica katastrofy, w której zginęła Anna Jantar. Natalia Kukulska po raz pierwszy odwiedziła miejsce tragedii. Opowiedziała o tym w studiu "Dzień Dobry TVN". Program prowadziła Kinga Rusin, która zaliczyła niemałą wpadkę, myląc to wydarzenie z innym lotniczym wypadkiem. Piosenkarka szybko sprostowała błąd, jednak dopiero kilkanaście godzin później odniosła się do błędu dziennikarki. Czy uraziły ją jej słowa?

14 marca, w rocznicę katastrofy, Kukulska po raz pierwszy zobaczyła miejsce śmierci mamy. Wyjawiła wtedy w mediach społecznościowych, że to był najtrudniejszy moment w jej życiu. Do tych słów odniosła się Kinga Rusin.

Pojechałaś po raz pierwszy od 39 lat na miejsce katastrofy do Lasu Kabackiego i powiedziałaś takie słowa: "Czy jest sens wracać do dramatycznych szczegółów i otwierać ranę? Sensem jest jedynie ocalić od zapomnienia" - zaczęła rozmowę Rusin.

Problem w tym, że Anna Jantar zginęła nie w Lesie Kabackim w 1987 roku, a 7 lat wcześniej, w katastrofie lotniczej na Okęciu. Internauci nie zostawili na prezenterce suchej nitki, krytykując ją za nieprzygotowanie i brak taktu. W obronie koleżanki po fachu stanął nawet Piotr Kraśko. A co na to Natalia Kukulska?

Natalia Kukulska skomentowała pomyłkę Kingi Rusin

Kilkanaście godzin po emisji programu piosenkarka zdecydowała się odnieść do błędu prezenterki. Czy uraziły ją słowa Kingi Rusin?

Podczas rozmowy prowadząca program Kinga Rusin zadała mi pytanie dotyczące miejsca katastrofy, w której zginęła moja mama, a które po wielu latach postanowiłam zobaczyć… Powiedziała o Lesie Kabackim. Owszem, pomyliła miejsca. Wiele osób myli. Dziennikarze w ferworze dysponowania wieloma informacjami również mogą się pomylić. Sprostowałam dla porządku. Nie mam jej tego za złe. Kinga jest profesjonalistką i wrażliwym człowiekiem, a wytykanie takiej, jak to nazywają media "wpadki", jest niepotrzebną zachętą do szerzenia hejtu w internecie. A z tym powinniśmy walczyć. Serdeczności – napisała na Instagramie.

Wygląda na to, że Kukulska wybaczyła błąd dziennikarce.

Oburzyła was pomyłka dotycząca miejsca katastrofy?

Zobacz także: Wpadka prowadzących w "Pytaniu na śniadanie". Poszło o maturę

Wiele znanych osób ukrywa się pod pseudonimem. Jednym ułatwia to międzynarodową karierę, innym pozwala się wyróżnić. Sprawdź w naszym quizie, jak naprawdę nazywają się znani ludzie!

Freddie Mercury
Rozwiąż quiz

Pseudonimy gwiazd - czy znasz prawdziwe imiona i nazwiska znanych ludzi?

Freddie Mercury

1. Freddie Mercury to światowej klasy muzyk. Czy wiesz jakie jest prawdziwie imię i nazwisko wokalisty zespołu Queen?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów